הרב דרוקמן: בג"ץ פסק משיקולים של כבוד

הרב דרוקמן תוקף את פסיקת בג"ץ בנושא בתי דריינוף, ולא מבין למה לא חוזרים לצפון השומרון, "מדוע לא לתקן את האיוולת".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ה

הרב דרוקמן: בג"ץ פסק משיקולים של כבוד-ערוץ 7
הרב חיים דרוקמן בלשכתו
יוני קמפינסקי

ראש ישיבת ההסדר אור עציון ויו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן התייחס היום (חמישי) להחלטת בית המשפט הגבוה לצדק להרוס את בתי דריינוף בבית אל.

"צר לי לקבוע שפסיקת בית המשפט להרוס את הבתים בבית-אל הוסיפה לכרסום אמון הציבור בו ובפסיקותיו. התברר שלא שיקולים של צדק עמדו מול עיניו אלא שיקולים של כבוד", אמר הקב דרוקמן.

לדבריו, "אף שהמציאות השתנתה לא התייחס לכך בית המשפט, אלא התבצר בסופיות הדיון וזה בוודאי עוול. כיצד ניתן להתייחס לפסיקה שקובעת שיש קודם להרוס ורק אחר כך לבנות מחדש – האם אין זה מעשה חלם?".

הרב דרוקמן הוסיף, "אותו בית משפט שפסק שיש למנוע הריסת בית המחבל שפגע קשות ביהודה גליק - בטענה שהוא נשאר בחיים – הוא זה שפסק להרוס את הבתים כעת, למרות שמבחינת הצדק לא היה לכך מקום. ישנו כאן עיוות שדורש תיקון".

בהמשך דבריו התייחס הרב דרוקמן לסוגיית צפון השומרון. "כמעט כולם מודים שהתוכנית שנקראה בזמנו 'ההתנקות' הייתה מעשה איוולת שאין כדוגמתו - עקירת אלפי יהודים מאדמתם ובתיהם והריסת יישובי גוש קטיף. הוכח שלא יצא מכך שום דבר טוב, אלא ההפך הגמור".

"לצערנו שטחי גוש קטיף נמצאים בידי אויבנו, אבל צפון השומרון נמצא בידינו – מדוע לא לתקן את האיוולת ולהחזיר את היישובים למקומם? מהי הסיבה לכך? אנו לא חייבים לאף אחד כלום. אני קורא לממשלת ישראל ליישב מחדש את צפון השומרון", ציין הרב.