צה"ל: טרור יהודי בכפר דומא

בית הוצת וארבעה בני משפחה נפגעו, אחד מהם - תינוק בן שנה וחצי - נהרג. במקום רוססו כתובות נאצה. דובר צה"ל: מדובר באירוע חמור מאוד

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט"ו באב תשע"ה | עודכן: 08:28

במהלך הלילה (שישי) נהרג תינוק פלסטיני ונפצעו ארבעה נוספים בשל הצתת בית בכפר דומא, צפונית מזרחית לרמאללה. כך נמסר מצה"ל.

מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי חשודים הציתו בתים של שתי משפחות פלסטיניות בכפר וריססו כתובות בעברית. כתוצאה מכך נהרג אחד מבני המשפחה ונפצעו ארבעה נוספים. הם פונו לקבלת טיפול רפואי.

"כוחות צה"ל סורקים כעת במרחב אחר המפגעים ועושים כל שביכולתם כדי להביאם לדין במהירות האפשרית, למען מאמץ זה הוקפצו כעת כוחות בצה"ל", אומרים בצה"ל.

"צה"ל רואה בפעולה זאת פעילות טרור ומגנה בתוקף כל פעילות טרור באזור יהודה ושומרון, לרבות טרור יהודי. צה"ל וגופי הביטחון ימשיכו לפעול למען שמירת הסדר והביטחון באזור יהודה ושומרון", לשון ההודעה.טוען....

הפלסטינים הכריזו על יום זעם בשטחי יו"ש אך נציין כי בלי קשר לאירוע הלילה בחמאס הודיעו כבר אתמול על יום כזה בירושלים וביו"ש על רקע העימותים במסגד אל-אקצא.

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז התייחס הבוקר לדליקה בכפר וציין כי מדובר באירוע חמור מאד.

"איני זוכר אירוע חמור או פשע או טרור כזה בשנים האחרונות". הוא סיפר כי האירוע החל קצת לפני ארבע בבוקר כששני רעולי פנים חדרו לבית בכפר דומא סמוך לישוב מגדלים. 

רעולי הפנים פונים תחילה לבית ריק ובהמשך בבית משפחת דוובשא נופצה זכוכית החלון, הושלך בקבוק תבערה כאשר כתוצאה ממנו נשרף תינוק למוות שני הוריו פצועים קשה עוד בן פצוע בינוני ועוד בת משפחה נפצעה קל. לשטח הוקפצו ארבעה גדודים שהיו בכוננות ועוד שתי חטיבות הועמדו בכוננות זאת כדי לשמר את היציבות בשטח.

"אנחנו עומדים בקשר רציף עם אנשי הרשות הפלסטינאית כדי לנסות לייצב את המציאות", אמר אלמוז, "היקף הסד"כ מעיד על חומרת האירוע וכיצד בצה"ל ובמערכת הביטחון רואים זאת".

מפקד מחוז ש"י ניצב שלומי מיכאל אמר כי כל צמרת הפיקוד של המחוז נמצאת בזירת האירוע. "מדובר באירוע חמור ביותר בו נרצח תינוק ומשפחתו נפצעה. משטרת מחוז ש"י תפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה ואת היחידות המיוחדות של המחוז.

"את החקירה תוביל היחידה לפשיעה לאומנית ביחידה המרכזית", אמר. "אנחנו נעשה הכול  כדי לתפוס את אותם רוצחים".