זירת הפיגועחזקי

צעירה כבת 27 נפצעה הערב (שני) באורח בינוני מבקבוק תבערה שהושלך לעבר הרכב בו נסעה בכביש בית חנינא סמוך למחלף בן ציון בירושלים.

חובשי מד''א ואיחוד הצלה העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לביה"ח הדסה עין כרם עם כ-15% כוויות בדרגות א'-ב' בכל חלקי גופה, בהכרה מלאה ובמצב יציב.

בעלה נחלץ מהרכב ובנס לא נפגע. הרכב נשרף כליל.

בנוסף, אמבולנס של מד"א מפנה צעיר כבן 20 במצב קל עם כוויות בגפיים העליון ולאחר ששאף עשן בעת שניסה לכבות את הרכב הבוער עם מטף כיבוי.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר כי "כל אבן ובקבוק תבערה שנזרקים הם פיגוע טרור חמור שלא נשלים איתו. לא ניכנע לטרור ולא נשנה את שגרת חיינו. כל האירועים בירושלים יימשכו כרגיל. אני מאחל לפצועים החלמה מהירה.

"שוחחתי עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה וביקשתי ממנו לתגבר את הכוחות הפועלים בצפון העיר ובציר 20 כדי להגביר את הביטחון בו ואני בטוח שהמשטרה תשים במהרה ידה על המפגעים", הוסיף ברקת.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן קרא לכל אלו שגינו את אירועי האלימות בשבוע שעבר לגנות גם את הפיגוע הערב. "בקבוקי תבערה והשלכת אבנים הם טרור, וטרור הורג", אמר הרב בן דהן.

''אני מצפה מכל מי שגינה את אירועי הטרור בסוף השבוע לגנות גם את הפיגוע שהתרחש הערב אשר גבה שני פצועים, ובנס לא הרוגים. עלינו לנקוט יד קשה כלפי טרור נקודה. אין טרור יהודי או טרור ערבי, יש טרור אחד, שהורג", הוסיף.

בסיעת המחנה הציוני הדגישו כי מדובר באירוע חמור. "אסור לתת לטרור להרים את ראשו בשום מקום, מי שמעז לפגוע באזרחית ישראלית צריך לדעת שמדינת ישראל תרדוף אותו בכל כוחה", נמסר. "לא ייתכן שאזרחים יחששו לנסוע בירושלים, ואנו משוכנעים שכוחות הביטחון לא ירפו עד אשר יתפסו את המחבלים".