"על הרוב השפוי במדינת ישראל לא לשתוק"

שר הביטחון יעלון השתתף הערב בטקס הענקת ציון לנכי צה"ל שהפכו ל"מופת שיקומי", והתייחס לאירועי השבוע האחרון.

ידידיה בן אור , י"ט באב תשע"ה

"על הרוב השפוי במדינת ישראל לא לשתוק"-ערוץ 7
יעלון עם מקבלי האות
צילום: דיאנה חננשווילי/ משרד הביטחון

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון השתתף הערב (שלישי) בטקס הענקת ציון למופת שיקומי.

הטקס המתקיים זו השנה השנייה, מוענק לשלושה פצועי צה"ל בדרגת נכות מ-50% ומעלה, אשר על אף הפציעה הצליחו לחזור לפעילות של עשייה באופן יוצא מן הכלל.

השנה זכו בפרס עוזי מור, שמואל צור וקובי ליאון.

במהלך הטקס התייחס שר הביטחון לאירועי הימים האחרונים, "בשבוע החולף עננים שחורים התקדרו מעל ראשינו, ומדינת ישראל היטלטלה באירועים אשר אם לא נילחם בהם עד חורמה – נמצא את יסודות הבית מתערערים ואת המפעל הציוני עלול לאבד את זכותו המוסרית והערכית".

יעלון התייחס בין היתר להרס המבנים בבית אל ואמר, "לא נוכל להרשות פגיעה בשלטון החוק והטלת רפש בסמכות השיפוטית העליונה, או בכל סמכות רשמית של מדינת ישראל. לא נסכים להרמת יד על חיילים ושוטרים אשר מבצעים משימה חוקית שהוטלה עליהם על ידי דרג נבחר".

בהמשך התייחס יעלון לשני מעשי הרצח שבוצעו בסוף השבוע, "לא נאפשר פגיעה באחר רק משום שהוא אחר, ולא נסבול מעשי טרור כפי שבוצעו בכפר דומא ובמצעד הגאווה בירושלים, אשר הובילו לרציחתם של תינוק ונערה".

"אלו הימים בהם על הרוב השפוי במדינת ישראל לא לשתוק, אלא להתאחד ולהיאבק ביד קשה בגורמים הקנאים מתוכנו אשר איבדו כל רסן, ומאיימים על יכולתנו לקיים כאן חברת מופת ולחנך את הדורות הבאים לאורם של ערכי המוסר היהודיים", הוסיף יעלון.