ניסים זאב
ניסים זאב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ לשעבר ניסים זאב מש"ס, אומר בראיון לערוץ 7, כי הוא מגנה את הרצח בשבוע שעבר במצעד הגאווה בירושלים אך עם זאת ההתנגדות שלו לקהילה הגאה היא לגיטימית.

"היה כאן רצח מזעזע ונורא של נערה, אותו אחד שנעץ את הסכין, נעץ אותה בתורתנו הקדושה, הוא עבר על, לא תרצח", הוא אומר ומוסיף, "אבל אנחנו צריכים לחלק בין התנגדות לדרך לבין דברי הסתה. צריכים להמשיך ולהתנגד לדרך הזאת אבל ברוח טובה, לנסות ולשכנע. הרי אנחנו לא יכולים חוקית ומשפטית למנוע מאותם קהילות לעשות את התהלוכות שלהם, ניסינו בעבר למנוע בירושלים וזה לא עזר.

אבל מתוך כאב חובתנו לשמור על הערכים המקודשים של עם ישראל, שזה הבית היהודי מתוך טהרה וקדושה. מתפקידנו לא ליצור אוירה של הסתה, מעולם לא הייתה הסתה כנגד האנשים עצמם, גם אם היו אמירות נגד המעשים".

ח"כ זאב טוען כי דווקא נגד החרדים, נאמרו כל השנים דברי הסתה חמורים, "אנחנו זוכרים את כל האמירות הקשות על החרדים החל משולמית אלוני ועד ימינו, החרדים עלוקות, מוצצי דם, פרזיטים וכו'. אבל אין לזה שום דמיון להתנגדות שלנו לדרך שלהם. מחובתנו לשמור על קדושת העם היהודי, ושכל אחד ישמור על משפחתו והקרובים שלו שחלילה לא נהפוך את האנשים שבונים בית טהור בצורה נכונה, לאנשים לא נאורים".

לדבריו החרדים נלחמו בכל השנים בצורה מאופקת מאוד נגד מצעדי הגאווה, "החרדים נושכים שפתיים במיוחד כשמדובר במצעדים בירושלים, הם שותקים והיום באמת אין סיכוי לבקש למנוע את ההפגנות האלה, לא בממשלה ולא בכנסת ולכן אולי זה המקום לפנות לראשי הקהילה בכל לשון של בקשה שלפחות בירושלים עיר הקודש שימנעו מהתהלוכה כדי להתחשב ברגשות הציבור, כי זה פוגע ברגשותיו".

זאב גם מתייחס לרצח התינוק הערבי, "באינתיפאדה נגד עם ישראל נרצחו למעלה ממאה וחמישים תינוקות וילדים יהודים. גם כאן אנחנו מגנים את פשע השנאה, ומי ששרף את הבית עזר לאויבינו להשחיר את מדינת ישראל. אבל מחובתנו ובאחריותנו לא ליצור אוירה כאילו יש כאן מגפת מדינה או להאשים את ממשלת ישראל באירועים האלה, כי ככה אנחנו עוזרים לאויבים שלנו. צריכים לזכור שבכל יום עורפים בדאע"ש מאות אנשים ולאף אחד זה לא מזיז. נהרות של דם יציפו את המזרח התיכון ותמיד יאשימו את ההתנחלויות, כמו שברצח רבין, מנסים עד היום ליצור את הרושם שגוש הימין רצח את רבין".