מטיילים בואדי קלט. אילוסטרציה
מטיילים בואדי קלט. אילוסטרציה פלאש 90

חיים וינגרטן, ראש אגף המבצעים של ארגון זק"א מספר לערוץ 7 על מבצע החילוץ שנערך אתמול (שלישי) בנחל יגור.

בשעה 12 בצהריים התקבלה שיחת טלפון במוקד החירום של זק''א, מאזרח שנסע בג'יפ בדרך נוף כרמל ופגש קבוצת בחורי ישיבה במסלול למיטיבי לכת, המסלול השחור בנחל יגור.

הבחורים שטיילו בחום של למעלה מארבעים מעלות ביקשו ממנו שתייה ובזק"א הבינו מהר מאוד את חומרת המצב והקפיצו את כל הכוחות.

"הבנו שזה עלול להיות האסון הכי גדול של בין הזמנים, הקפצנו לשם אמבולנס עם מים שלא יכול היה להיכנס פנימה. האמבולנס נסע לכיוון עוספיה, שם חיכו לבחורים ארבעה אוטובוסים. למקום הוקפצו יחידת חילוץ כרמל, משטרת ישראל ומסוק שניסה לאתר את הבחורים. גם אנשי שמורת הטבע הגיעו למקום ובמשך שש שעות העלנו את הבחורים שקיבלו בינתיים שתייה וחולצו".

לדבריו אילולא האחריות שגילה האזרח היינו היום במקום אחר, "הם לא הבינו את חומרת המצב ולא חשבו שהם בבעיה. זו שמורה שלכתחילה נועדה למטיבי לכת, זה המסלול השחור שכדי לצעוד בו ביום כזה צריכים לפחות שלושה ליטר לשעה. הייתה כאן רשלנות של הישיבה ושל ראש הישיבה ואם האזרח לא היה מגדיל את הראש ומחייג אלינו זה היה יכול להיגמר אחרת".

וינגרטן אומר כי בימים כאלה אסור לצאת למסלולים ארוכים, "בימי חום כאלה, לכו לפארקים, לים או למוזיאונים. הגוף לא יכול לקרר את עצמו, צריכים לבחור מסלולים קצרים בלבד. אפשר לדוגמא ללכת אחרי הצהריים לטיול בסטף. אבל תלמדו את המסלול, תראו שבאמת זה מסלול קצר וצאו לא בשעות החום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו