"אין כאן שום סימן להתיישבות ערבית"

ח"כ גל (ישראל ביתנו) ביקר בפעם הראשונה בעתיקות סוסיא בהר חברון. "ממשלה ימנית לאומית? זה רק כינוי".

חזקי ברוך , כ"א באב תשע"ה

ח"כ שרון גל (ישראל ביתנו) ביקר השבוע בפעם השבוע בעתיקות סוסיא וסיפר לערוץ 7 על ההתרשמות ועל ההתרגשות.

ח"כ גל עמד כשגבו פונה לבית הכנסת העתיק בסוסיא והודה כי מדובר במעמד מרגש עבורו. "אתה חש כאן את את ההיסטוריה היהודית, אתה רואה כאן מבנה של בית כנסת שהוא יוצא דופן. מרגש ומרטיט את הלב".

"אני חושב שכל מי שיש לו באמת מצפון ומוסר אמיתי, כשהוא בא לפה ורואה את השטח הוא מבין שזה המקום שלנו. שיש כאן שורשים יהודים עמוקים. אין כאן שום סימן או ראיה להתיישבות ערבית לא בעבר ובטח לא בימים האלה".

כחלק מהסיור ביקרו חברי סיעת ישראל ביתנו בכפר הבדואי הבלתי חוקי הסמוך לסוסיא"ראינו את הפורעים הערבים באזור סוסיא, זו פרובוקציה ברורה לגמרי, וזה מוסר כפול בכל מה שקשור לאכיפת החוק. למרות שבג"צ הורה להפסיק את כל הפלישה הזאת ולהרוס את הבתים של הפולשים, אתה רואה שהמדינה לא עושה שום דבר, אתה לא רואה את הD-9 מגיעים לשם והורסים כמו שמיהרו להרוס בבית אל".

ח"כ גל לא מפספס הזדמנות לתקוף את הממשלה, "ההנהגה חייבת להבין שהיא חייבת למשול וצריכה להחליט ולממש את החזון האמיתי של יישוב היהודים בארץ ישראל. בכל המקומות ובטח במקומות האלה שאין ספק לגבי החשיבות שלהם ולגבי\י המורשת שלהם. אנחנו חייבים לשנות כיוון ולשנות תפיסה".

"איך יכול להיות שהגענו למצב כזה? האם זו באמת ממשלה ימנית לאומית או שזה רק תואר? כשנמצאים בשטח רואים שזה רק כינוי. הסתכלתי בדרך לכאן ו-95% הצביעו לנפתלי בנט ולבנימין נתניהו, והפולשים נמצאים כאן ויש כאן הקפאת בניה ובסנסנה אנשים גרים בקראוונים בלי מים ובלי חשמל. זה פשוט זועק לשמים", הדגיש גל.טוען....