"אתם ממשלת ימין, תאשרו את דו"ח לוי"

איש ההתיישבות משה זר לערוץ 7: ראש הממשלה, שר הביטחון ושרת המשפטים - כולם אנשי ימין, אז שיצביעו בעד.

בני טוקר , כ"ב באב תשע"ה

משה זר
משה זר
צילום: פלאש 90

איש ההתיישבות וגואל הקרקעות משה זר קורא בשיחה עם ערוץ 7 לאשר את דו''ח אדמונד לוי ולרסן את כוחו של בית המשפט העליון. 

זר מותח ביקורת על ארגוני השמאל הקיצוני שמתנכלים לו. "פעם כשקניתי קרקעות לא חלמתי שיהודים יעצרו אותי. אני מכיר את חלקם אישית ובמחילה וסליחה הם בוגדים בעם ישראל, מקבלים מימון גדול מאוד מכספים זרים שבאים מכל מיני מקומות ועושים את זה בשביל בצע כסף".

לדבריו הפתרון היחיד לכל העתירות הוא יישום דו''ח השופט לוי, "יש חוות דעת מקצועית של שלושה משפטנים שבראשם עמד השופט אדמונד לוי עליו השלום, הרי בנימין נתניהו בחר אותו. אז מדוע לא מקבלים את חוות הדעת הזאת ולשים סוף לכל העתירות הנבזיות נגד ההתיישבות בארץ ישראל?

"יש לנו קואליציה ימנית, ראש ממשלה מתנועת חרות, שר ביטחון ימני, שרת משפטים מצוינת, שר לביטחון פנים מצוין, כולם אנשי ימין, אז שכולם יצביעו בעד דו"ח אדמונד לוי".

זר אומר כי חייבים לרסן את כוחו של בית המשפט העליון, "הסכמים צריכים לכבד משני הצדדים, אז איזה הגיון יש לתת צו הריסה למבנים שיש עליהם אישור עקרוני?", מתייחס זר לבתי דריינוף. "צריכים להוציא מבית המשפט העליון את הרשות שהם לקחו לעצמם לבטל חוקים של הכנסת".

הוא מקפיד לשמור על אופטימיות. "יש היום בנייה ובכל היישובים יבנו בגדול ואם לא אז עוד יותר בגדול. פעם היינו עשרים בחורים ובחורות והיום יש ביו"ש 700 אלף תושבים, אנחנו צריכים לשמוח".