ליגת האלופות: מכבי ת"א הוגרלה מול באזל

מכל האפשרויות שעמדו בפניה, מכבי ת"א הוגרלה מול באזל משוויץ בפעם השלישית ברציפות. האם הפעם זה ייגמר אחרת?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ה

ליגת האלופות: מכבי ת"א הוגרלה מול באזל-ערוץ 7
שחקני באזל. בפעם הקודמת שהגיעו לארץ
צילום: פלאש 90

נקמה צהובה או סיוט חוזר? זה מה שעלה מהגרלת הסיבוב האחרון במוקדמות ליגת האלופות שהתקיים היום (שישי), בו הוגרלו הצהובים מתל אביב נגד באזל השוויצרית.

מכבי, שרק לפני יומיים עשתה הישג יפה כשהעפילה אל הסיבוב האחרון במוקדמות ליגת האלופות, לאחר שניצחה בתואה 0:2 את ויקטוריה פלזן הצ'כית, כבר חלמה בגדול. עד הדקה ה-76 הצהובים כבר היו בדרכם אל מוקדמות הליגה האירופית, המפעל המשני בחשיבותו, ובזכות צמד שערים של כוכבם הגדול ערן זהבי, הצליחו לנצח ולהעפיל אל השלב הבא.

היום, לאחר ההגרלה של פלייאוף ליגת האלופות, הצהובים צריכים להתעורר מהחלום.

ראשי מועדון הכדורגל הצהוב הודיעו כבר כי יעשו רכש בכדי להבטיח השתתפות במפעל הבכיר ביותר בכדורגל האירופי, אך גם זה ספק אם יספיק למכבים כשהוגרלו מול הקבוצה החזקה ביותר שיכלו לקבל בשלב הבא, ממנו המנצחת תעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות.

מכבי כבר פגשה את באזל פעמיים, בעונות 2013 ו-2014, ובשני המפגשים ביניהן, הודחו הצהובים מישראל על ידי השוויצרים העדיפים. אמנם שתי הקבוצות עברו שינויים מאז הפעם האחרונה בה נפגשו, אך יחסי הכוחות לא השתנו מאז.

אם יעברו הצהובים מתל אביב את אלה משוויץ, הם יעפילו אל שלב הבתים של ליגת האלופות בפעם השניה בתולדות המועדון לאחר שהיו שם כבר בעונת 2004. אז הם הוגרלו לבית אחד עם יובנטוס האיטלקית, אייאקס ההולנדית ובאיירן מינכן הגרמנית. האם הצהובים ישחזרו את ההישג הגדול ביותר בתולדות המועדון או שוב יודחו על ידי באזל, בפעם השלישית?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il