איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום:ערוץ 7

המשטרה שחררה בשעות האחרונות חלק מהנערים שנעצרו הבוקר (ראשון) בפשיטת המשטרה בגבעת הבלאדים הסמוכה לכוכב השחר. שאר העצורים צפויים להשתחרר בהמשך היום.

בעקבות כך אומר עו"ד איתמר בן גביר המייצג את אחד העצורים כי השחרור היה צפוי, "אך לצערי לא פחות צפוי היה האקט שנועד להוכיח כי המשטרה פועלת להרגיע פוליטיקאים - המשטרה צריכה להציע לפוליטיקאים הזועמים 'כדור הרגעה'. מעצרים צריכים להיערך על פי מידע ולא על פי תחושות בטן או קפריזות".

בן גביר הוסיף כי המעצרים לא תורמים להשקטת הרוחות אלא בדיוק ההפך, "במקום שבשב"כ ובמשטרה יעשו חשבון נפש, הם ממשיכים להתנהג כמו פיל בחנות חרסינה, המעצרים הללו גורמים לתסכול בפני בני נוער רבים, גם השימוש בהליכים מנהליים ללא משפט וללא הוכחות, רק מגביר את תחושת הזעם".

עוד ציין בן גביר כי זכות המשטרה לחקור וזכות השב"כ לנבור, "אבל התחושה היא שהם בפאניקה ובהיסטריה, ומעבר לכך שהם עוצרים כל נער גבעות שמסתובב בשטח, השאלה היא האם הם פועלים באופן דומה כלפי זורקי בקבוק התבערה בבית חנינא או היורים על בתי יהודים בפסגת זאב.

התחושה היא שבישראל נוצרו שתי מערכות דינים - אחת לנערי הגבעות ואחרת לפורעים ערבים. מעבר לכך שאין מקום להשוואה ונוער הגבעות הוא מלח הארץ, השאלה היא האם היחס הוא יחס שווה והתשובה לכך לצערי בשלילה".