ספר תורה לע"נ הנערים: "הבטן מתהפכת"

ברחבת הכותל המערבי הוכנס אמש ספר תורה לעילוי נשמת אייל, גיל-עד ונפתלי הי"ד. אבי פרנקל: "הרגשות מעורבים. הכל צף ועולה". צפו

אלירן אהרון , כ"ז באב תשע"ה

ברחבת הכותל המערבי נערך אמש (שלישי) מעמד מרגש של הכנסת ספר תורה שנכתב לעילוי נשמת שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד.

ספר התורה נתרם על ידי ארגון נפגעי הטרור N.I.L.T. בטקס השתתפו שלוש משפחות הנערים, הרבנים הראשיים לישראל הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף, רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ' וראש העיר ירושלים ניר ברקת.

אבי פרנקל, אביו של נפתלי הי"ד, אמר כי מדובר באירוע מרגש עבור המשפחות. ''הרגשות מעורבים. הכל צף ועולה. היינו במקום הזה בכותל בתקופת החיפושים וחוזרים לפה עכשיו להכנסת ספר תורה למקום שהוא הקרוב ביותר שיהודים מתפללים בו ליד הר הבית. כנראה שזה ה'חיי עולם' שאפשר להמשיך מהאירוע הזה''. 

אמו של אייל הי"ד, איריס יפרח, אמרה לערוץ 7 כי ''זה באמת יום גדול. שנה אחרי שהבנים שלנו נעלמו מחיינו, במקום של לקיחת חיים הכנסת ספר תורה זו נתינת חיים, הולדת חיים מחדש. אני מרגישה סגירת מעגל. הגוף של אייל, גיל-עד ונפתלי לא איתנו אבל הרוח שלהם, הנשמה שלהם, והנשמה שלנו שזה תורת ישראל נמצאים בכותל ששכינה לא זזה ממנו, זו הרגשה של חיים חדשים".

אופיר שער, אביו של גיל-עד הי"ד, אמר כי :להכניס ספר תורה זה אירוע שאמור להיות משמח ומרגש, ובו בעת שזה לעילוי נשמת הבן שלך הבטן מתהפכת כמו כל השנה שחולפת ואנחנו נעים בין כאב לבין שמחה של המשך החיים.

''בשבילנו הכנסת ספר תורה זו שמחה מאוד גדולה עם כל הצער שזה לעילוי נשמת הבנים. זכות גדולה לכולנו שנכניס את ספר התורה לעילוי נשמת ילדינו כאן במקום הקדוש הזה", סיפר.

רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' סיפר כי הוא משתתף בהכנסות ספרי תורה רבות בכותל המערבי, אולם זו מרגשת אותו במיוחד. ''מרגש מאוד להשתתף בהכנסת ספר תורה לזכותם של אותם נערים קדושים שנהרגו על ידי מחבלים רוצחים על לא עוול בכפם.

'ונתתי להם בביתי ובחומותי יד ושם'. כאן בכותל המערבי, המקום הקדוש לנו, שריד בית מקדשנו, המקום שאנחנו מצפים לבניין בית המקדש, הוא המקום שבו יונצחו אותם קדושים. בעזרת ה' יקומו לתחיית המתים ובזכותם ובזכות כל הקדושים אשר בארץ המה הקדוש ברוך הוא ישלח לנו במהרה גאולה וישועה.טוען....