פסטיבל הצגות ילדים בבית לסין

תיאטרון בית ליסין חוגג את חופשת הקיץ בפסטיבל הצגות ילדים, עם הצגות האיכות המצליחות

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ה

פנוקיו
פנוקיו
צילום: יוסי אפללו

את סוף הקיץ והחופש הגדול בחר בית לסין לסיים עם הצגות האיכות המצליחות של הסדרה "בית ליסין ילדים": "הקוסם מארץ עוץ", "פינוקיו" ו"המלאך" והצגה אורחת: "גלי" של תיאטרון אורנה פורת ז"ל.

"גלי"

מחזמר משיריו של אהוד מנור.  גלי היא ילדה אופטימית ומלאת דמיון. לקראת עלייתה לכיתה א' היא מתרגשת ומשתפת בתחושותיה את חבריה הטובים: דני השכן, הברוש, הנחליאלי ובעלי החיים בגינה. יחד איתם היא יוצאת למסע קסום, חלקו בדמיונה, שבו היא מתמודדת עם המחשבות והפרפרים שבבטן לקראת מה שצפוי לה בבית הספר. במהלכו גלי לומדת מחבריה את המשמעות של חריצות, דבקות במטרה, סבלנות ואמונה בעצמך. במחזמר משולבים שיריו המוכרים והאהובים של אהוד מנור: "לעולם בעקבות השמש", "ברוש", "אחותי הקטנה", "גלי", "חוטים של גשם", "נחליאלי", "מי אוהב את השבת" ועוד.

לגילאים: ארבע – שמונה.

"הקוסם מארץ עוץ"

מחזה מוסיקלי על פי ספרו של פרנק באום.

הסיפור המוכר והאהוב על דורותי, שסופת טורנדו גדולה סוחפת אותה ואת הכלב הקטן שלה, טוטו, אל מסע הרפתקאות בארץ עוץ הקסומה. דחליל חביב, איש-פח רגיש ואריה פחדן מצטרפים לדורותי במסעה אל הקוסם, בתקווה שייתן מוח לדחליל, לב לאיש-הפח ואומץ לאריה ובתקווה שיעזור לדורותי לחזור הביתה בשלום. בסיום המסע המפרך מבינה דורותי, ומזכירה לכולנו, שאין כמו בבית.

סיפור על חברות אמיצה, מסע התבגרות וכוחם של טוב הלב והתמימות, עם פזמונים חדשים לצד שירים מוכרים.

גילאים: ארבע – כל המשפחה.

"המלאך"

אגדה לכל המשפחה, מאת אפרים סידון ובבימויה של ציפי פינס. כולנו היינו פעם מלאכים קטנים בשמים, עד שהמלאך הממונה החליט להפוך אותנו לבני אדם ולשלוח אותנו אל האדמה. לפני זה הוא היכה בנו בין האף לשפתיים במקל השכחה שלו, ולכן איננו זוכרים את התקופה המופלאה ההיא. אבל מה קורה כשמלאך בורח מן השמים ומגיע לכדור הארץ מבלי שהמלאך הממונה היכה בו בשרביטו? היש מקום למלאכים בעולמנו? ואיך ינהגו בני האדם ביצור שמימי כמו מלאך?

מחזה קסום, עם שירים וריקודים על מלאכים ובני אדם, תמימות וצביעות, אהבה ותככים, ידידות וחנופה, שמים ואדמה.

גילאים: שש – כל המשפחה.

"פינוקיו"

סיפורו הקלאסי של פינוקיו, ילד העץ השובב שבנה סבא ג'פטו. פינוקיו חולם להפוך לילד אמיתי, אבל קודם עליו לעמוד במבחן. במסעו נמכר פינוקיו לתיאטרון הבובות, הולך שולל אחר הבטחות על עץ של מטבעות, מתפתה ובורח לארץ הילדים, משקר לפיה הכחולה ומוצא את עצמו בתוך בטן של דג. אבל לבסוף מוכיח פינוקיו שהוא ילד אמיץ, נאמן ומתחשב.

מתאים לגילאים: חמש - כל משפחה.