בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין צילום: אלירן אהרון

פעיל הימין בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב''ה, הגיב היום (ראשון) לתלונת הוותיקן על ההקלטה בה הוא נשמע תומך לכאורה בהצתת כנסיות.

גופשטיין אמר כי הוא רואה בחומרה רבה את ההתערבות של הוותיקן בדיונים הלכתיים, כלשונו. "הגיע הזמן להזכיר לוותיקן שחלפה תקופת הצנזורה בה הם צנזרו ספרים יהודיים. משכו ידיכם מתורת ישראל. אני מצר על אותו עיתונאי חרדי שהלשין לוותיקן על דברי התורה".

נציגת הוותיקן בישראל היום פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וקראה לו להגיש כתב אישום נגד גופשטיין. "הכתובת מתנוססת על הקיר ופגיעה בנפש שתוצאותיה מי ישורנו, אינה עניין של אם אלא של מתי", היא כתבה. 

באדיבות "כיכר השבת"

כזכור, בהקלטה שפורסמה באתר החרדי "כיכר השבת", מתוך פאנל בישיבת וולפסון, נשאל גופשטיין ''האם אתה בעד שריפת כנסיות בארץ ישראל, כן או לא?'', וענה: "בוודאי שכן... הרמב"ם פסק שצריך לבער או לא? עבודה זרה צריך לבער. פשוט שכן, מה השאלה בכלל?".

יו"ר להב''ה הכחיש בשבוע שעבר את הדברים וסיפק את גרסתו. "עלה דיון הלכתי בשיטת הרמב''ם על הנצרות. במהלך הדיון אמרתי שלשיטת הרמב''ם צריך לבער את העבודה זרה. הדגשתי מספר פעמים שאני לא קורא לנקוט בצעדים אופרטיביים  אלא שזו שיטת הרמב"ם, וזה מוטל על ממשלה, לא על יחידים.

"אני מבין שיש עליהום על אנשי הימין ומנסים לתפוס אותנו בכל מילה אבל הייתי ממליץ לפתוח קודם בחקירה נגד הדרשנים במסגדים או טיבי וזועבי. אחר כך שיפנו אלי", הוסיף גופשטיין.