אילוסטרציה
אילוסטרציה נתי שוחט - פלאש 90

יו"ר ועדת הביטחון של השלטון המקומי וראש מועצת בית אריה, אבי נעים, תוקף הערב (ראשון) את מעצרו של לוחם כיתת הכוננות לפנות בוקר בעדי עד, בחשד לגניבת נשק.

"מעצר לוחם כיתת הכוננות - איוולת של המערכת", אמר נעים. "בדיון האחרון בכנסת של השר לביטחון פנים דווח כי במגזר הערבי מסתובבים כחצי מיליון כלי נשק לא חוקיים, אבל כאשר מדובר בהתיישבות, בלוחם כיתת כוננות ובהצלת חיים, כרגיל ממהרים לבצע מעצרים ולייצר כותרות".

"לצערי הרב נראה שבישראל בכל מה שקשור לעבירות בנייה וגם בנושאים ביטחוניים קיימת מדיניות מקלה כלפי המגזר הערבי ומדיניות מחמירה כלפי המתיישבים היהודים", הוסיף ראש המועצה.

כפי שדווח מוקדם יותר, בפשיטת המשטרה לפנות בוקר בעדי עד, נעצר לוחם בכיתת הכוננות של הישוב בחשד לגניבת נשק. אנשי היחידה לפשיעה לאומנית יהודית בימ"ר ש"י, עם אנשי המחלקה היהודית בשב"כ, מצאו בבית הלוחם נשק צבאי והחליטו לעצור אותו.

התושב, בעל משפחה אשר שירת שירות קרבי כמפקד בצה"ל, הסביר לשוטרים כי לא מדובר בנשק גנוב אלא בנשק אותו הוא מחזיק ברישיון כחלק מכיתת הכוננות. הוא ביקש מהשוטרים לפנות לרבש"ץ כדי שיציג להם את רישיון הנשק אולם הם סירבו ועצרו אותו לחקירה.

בארגון חוננו מיהרו להתערב במקרה, הטפסים הנדרשים ורישיון הנשק הועברו לידי המשטרה ששחררה את התושב.

בחוננו מציינים כי אף על פי שהחוקרים הודו שמדובר בטעות, הם סירבו להשיב את התושב לביתו והותירו אותו בכניסה למתחם E1 בו נמצא מטה מחוז ש"י, ללא גישה לתחבורה ציבורית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו