עיריית ירושלים
עיריית ירושלים צילום: אביר סולטן, פלאש 90

חברי הועדה המחוזית בעיריית ירושלים יתכנסו היום (שני) לדיון מיוחד בהתקדמות פרויקט ה'ספורטק' לצד ההתנגדויות שהוגשו לפרויקט זה.

לקראת ישיבת הועדה המחוזית אמר הבוקר מ"מ ראש העיר וחבר הועדה המחוזית יוסף דייטש "אנו נעשה הכול כדי לשכנע חברי הועדה המחוזית בצדקתנו שהתכנית לקויה ונעשתה ללא התחשבות בעשרות אלפי התושבים המתגוררים בסביבה, ואנו מבקשים ודורשים להחזיר לדיון ותיאום עם המנהלים הקהילתיים כדי שישתפו את הציבור בתכנית המתגבשת. רק לאחר שתגובש חוות הדעת הכוללת של כולם ידונו בתכנית בועדה המחוזית. כולי תקוה שהדיון יהיה ענייני ונוכל להציג את טיעוננו בכבוד וללא התלהמות".

דייטש הוסיף ואמר כי אין מקום לקבלת החלטה ללא הידברות עם כלל מרכיבי הקואליציה. "ראש עיר שחרט על דגלו את דגל ההידברות וקרא להתחשב בתושבים בכל נושא, כמו למשל בקריית יובל וברמות שם הוא דורש שכל אישור לגן ילדים ולו הקטן ביותר יהיה באישור התושבים, על אחת כמה וכמה בתכנית בסדר גודל כזה, ודאי וודאי שצריך לשמוע את רחשי הציבור ולפעול בהתאם לרצונותיהם, וכולנו תקוה שכך אכן יעשה".

חבר הוועדה הוסיף כי לצערו חברי עירייה שהם חברי הועדה יכולים רק להשתתף בדיון החיצוני, ובדיון הפנימי אינם יכולים להשתתף, ועל כן יעשו הכול כדי לשכנע את החברים במהלך הדיון הפתוח והרחב לא לפגוע ברגשותיהם של אלפי תושבי שכונות הצפון ולא לתת ידם לאישור הפרויקט במתכונתו.