אוהדי בית"ר. יוצאים במחאה
אוהדי בית"ר. יוצאים במחאה צילום: פלאש 90

ירושלים סוערת, ולא בגלל הטרור הערבי. אחרי שאתמול נסגרה באופן סופי מכירתם של שלומי אזולאי ואלי דסה למכבי תל אביב מבית"ר ירושלים, רבים מאוהדי הקבוצה הירושלמית רוגזים וכועסים.

אמנם מכירתם של השניים הייתה באוויר בשבועות האחרונים, כשלא פעם דובר על התעניינות האלופה מתל אביב בשני השחקנים הבכירים של בית"ר, אך גם הבעלים טביב וגם המאמן דראפיץ' התחייבו פעם אחר פעם כי לא ימכרו אף שחקן.

מכירתם של השניים מתקבלת בכעס רב בבירה, ולא רק בגלל איכותם אל מול איכות שאר השחקנים שנותרו בקבוצה הירושלמית. דסה, אחרון שחקני הבית שגדלו במועדון הבית"רי, שימש עד לא מזמן כקפטן הקבוצה ורק לפני חודשים ספורים חתם על חוזה ארוך טווח בקבוצה והצהיר כי הוא רוצה להיות סמל במועדון. אזולאי אמנם לא גדל בקבוצה אך בעונה האחרונה היה לשחקן האהוב ביותר, זאת בעיקר בזכות הלחימה הבלתי מתפשרת שלו על כל כדור, כזו שקנתה את ליבם של האוהדים הירושלמים.

אז אם כן, מהי סיבת מכירתם של השניים? במועדון הירושלמי מבהירים כי ראשית, השניים, אזולאי ודסה רצו לעזוב. הרצון לשחק במפעל אירופי ובקבוצת צמרת ובכך גם להגדיל את שכרם, גובר על הרצון לשחק עבור הקהל הירושלמי, כך לדברי המועדון.

עם זאת, בבית"ר גם מודים כי "בעקבות הנזקים הכלכליים הנאמדים במיליוני שקלים שנגרמו למועדון ע״י חלק מאוהדי הקבוצה בעונה הקודמת ובמוקדמות הליגה האירופית, מכירת השחקנים הייתה בלתי נמנעת וזאת לאחר שכל העול נפל לבד על כתפיו של אלי טביב".

על כעסם של האוהדים בעקבות המכירה, אמרו בבית"ר "צריך להיכנס לפרופורציות. בכל העולם, במועדונים הגדולים ביותר נמכרים שחקנים ועוברים ממועדון אחד למשנהו. זה הזמן לחלק השפוי והאמיתי בקהל להראות תמיכה". במועדון הירושלמי הוסיפו כי לא רק זאת שלא ישוחררו שחקנים נוספים מהמועדון, אלא שגם נעשים נסיונות מצידו של הבעלים טביב "לצרף שחקן או שניים אשר יתאימו לקבוצה מקצועית".      

הודעת המועדון רק התסיסה את אוהדי הקבוצה עוד יותר. בארגון האוהדים "לה-פמיליה", אותם מאשים טביב בצורך למכור שחקנים בעקבות התנהגותם, אמרו "העם היהודי קיים מראשית העולם, ויש משהו בעם הזה שנשאר איתן לנצח נצחים, הוא נרדף לאורך כל השנים ולכן הוא רווי מלחמות. אבל הוא לא פחד להילחם, הוא תמיד דבק באמונתו ותמיד הוא ניצח. כאלה אנחנו".

"בתור אוהדי בית"ר שמזוהים הכי הרבה עם עם ישראל, גם אנחנו מסתבר נועדנו להילחם על אהבת חיינו - בית"ר ירושלים, אבל כל זמן שאנחנו נלחמים בתקשורת השמאלנית, בהתאחדות לכדורגל ובכל העולם, הכי כואב לנו שאנחנו צריכים להילחם בבעל הבית שלנו שלא בוחל באמצעים כדי לפרק אותנו".

לדברי ארגון האוהדים, אחרי העליהום עליהם בעקבות אירועי שרלרואה, ישבו ראשי הארגון בשקט ואיפשרו לאוהדים אחרים שאכפת להם מבית"ר לקחת החלטות בנושא המועדון, אבל לא עוד. "אלי טביב שינה את עורו, אדם שלקח אותנו מארקדי גאידמק והבטיח להרים את בית"ר לגבהים אליה היא ראויה, דווקא הוא שינה את עורו וממשיך בדרכו של קודמו.

"לא היה לנו חדש שאלי טביב הוא איש עסקים ושכסף יעניין אותו יותר מהכל, גם לא נשכח לטביב שלקח את בית"ר מאפס והביא אותה לאירופה, אבל לעולם לא תיארנו לעצמנו שתוך שנה מאז הבניה הוא יהפוך את עורו וירצה לפרק אותנו לגורמים" אומרים ב'לה-פמיליה'. 

בארגון האוהדים אמרו גם כי מכירת שני השחקנים למכבי ת"א, עבור האוהדים הירושלמים היא מכה אחרונה מצידו של טביב, כזו שמתווספת לשלל פעולות שליליות מצידו במועדון הצהוב שחור. "הזנחה גמורה של מחלקת הנוער, התעלמות מבקשות הקהל בכל הנושאים, חסכנות אדירה באנשי מקצוע ראויים למועדון ואי שיווק של הקבוצה".

"עוד לפני אירועי שרלואה דיבר טביב על מכירת בית"ר כאילו שאנחנו נגע בשבילו. לא עוד. לא ניתן שיפרקו אותנו, לא ניתן לטביב להמשיך בדרכו של קודמיו. בית"ר ירושלים לא בנויה לבינוניות, בית"ר ירושלים זו הקבוצה של המדינה ומי שלוקח עליה את הניהול חייב לדעת זאת. אנחנו מבינים שלאלי טביב כבר נמאס מכדורגל והרבה לפני בית"ר". 

"לא ניתן שאת העצבים שלו על כל רדיפותיו האישיות הוא יוציא עלינו ולכן אנחנו מודיעים בזאת על מחאה מול אלי טביב. או שתשקיע או שתמכור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו