חופרים ומפוצצים. קרקטורת העלילה
חופרים ומפוצצים. קרקטורת העלילה צילום: צילום מסך, מבט לתקשורת הפלשתינית

הרשות הפלשתינית ממשיכה להפיץ את עלילת כוונותיה של ישראל להרוס את מסגד אל אקצא. במכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' מציגים קריקטורות שהתפרסמו על ידי תנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן, כשהמסר העולה מהם הוא עלילה וותיקה זו.

באחת הקריקטורות נראית דמותו של יהודי הזומם להרוס את מסגד אל אקצה כאשר המקוש בו הוא חופר סביב המסגד מחובר לנצרת רימון העשויה להימשך ולהשתחרר מיד עם ביצוע החפירה.

בכך עולה המסר לפיו ישראל מבקשת לעורר מלחמה כאשר היא פוגעת באל אקצה.

"הרש"פ מתנגדת באופן קבוע לחפירות באזור הר הבית ועיר דוד, בגלל הממצאים הארכיאולוגים הרבים באזור זה השייכים להיסטוריה היהודית ומפריכים את טענות הרש"פ כי היהודים לא חיו מעולם בירושלים, ושלא היה שם מקדש יהודי. הרש"פ לפיכך טוענת כי החפירות האלה מיועדות לגרום להתמוטטות של מסגד אל-אקצא", כותבים אנשי 'מבט'.

בקריקטורה נוספת, גם היא של תנועת הפתח' נראה חייל ישראלי עורף את ראשו של מבנה כיפת הסלע. בכך נראה כי יש יותר מרמז לקשר בין ישראל לאופי פעולותיו של ארגון המדינה האסלאמית, דאע"ש, העורף את ראשי השבויים המוחזקים בידו.

הקריקטורה השלישית אותה מציג מכון 'מבט', קריקטורה המופצת בידי אתר נציבות ההסברה והתרבות של תנועת הפתח' נראה ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו כאשר הוא עוקר את יסודות מסגד אל-אקצא באמצעות דחפור.

(צילומי הקריקטורות: צילומי מסך, מבט לתקשורת הפלשתינית)