מרב מיכאלי
מרב מיכאלי צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סיעת המחנה הציוני פנתה היום (שלישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון במכתב בו הם מתריעים משימוש לא תקין ב'כספים הייחודיים' של מפלגות הקואליציה.

כזכור, בהסכמים הקואליציוניים הבטיח נתניהו לשותפות הקואליציוניות כי כל חבר כנסת מטעמן יקבל 'קופה קטנה' של 20 מיליון ש"ח. בשל דרישת היועמ"ש, עו"ד יהודה וינשטיין, שריינה הממשלה עם אישור התקציב סכום של כ-4 מיליארד ש"ח למטרות פוליטיות אך הסיעות השונות יצטרכו להודיע מראש לאן כספים אלו מיועדים.

מאותו הרגע, על פי וינשטיין, הכספים ינוהלו על ידי הפקידות המקצועית במשרדים השונים.

במכתב שנשלח לשניים וליועץ המשפטי לממשלה על ידי היועץ המשפטי של סיעת המחנה הציוני, עו"ד שמעון (שימי) בראון, נכתב כי "בעקבות מקרים בהם נעשה שימוש לא ראוי בכספים פוליטיים ללא הליך של שקיפות ותוך מעורבות פוליטית ישירה בניגוד לכל דין, אשר עלולה לשמש ככסות לקבלת טובת הנאה".

עו"ד בראון מציין בפני ראש הממשלה כי "סיעת המחנה הציוני מודאגת מאד מההתנהלות שהיתה מקובלת בממשלות הקודמות שבראשותך... ורואה צורך דחוף לוודא שהינכם מודעים להנחיות היועמ"ש, וכי תפעלו לפיהם".

"אם לא תעשו כן", נאמר במכתב, "תנקוט סיעת המחנה הציוני בכל האמצעים לרבות פניה לבג"צ, כל זאת על מנת לשמור על ניקיון הקופה הציבורית והשלטון בישראל".

יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ מרב מיכאלי, אמרה כי זה "מצער שצריך לוודא את תשומת ליבו של רה"מ לצורך בממשל תקין ונקי, אבל לאור הניסיון הרע שיש עם כספים קואליציוניים בממשלות נתניהו, אין מנוס מלעשות כן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו