ארכיון
ארכיון פלאש 90

תנועת "אם תרצו" פנתה לשרת התרבות מירי רגב ולראש עיריית ירושלים ניר ברקת בדרישה לבטל את המימון של משרד התרבות והעירייה לגלריית ברבור בירושלים המארחת את התערוכה "37% סיפורים מירושלים המזרחית" של עמותת ''עיר עמים'' שנפתחה השבוע.

נזכיר כי התערוכה מציגה סיפורים אישיים קצרים של תושבי מזרח ירושלים ואחד מהם, ג'יאהד עווידה, טוען בתערוכה כי "אני מתנגד לכל המפגשים הבלתי פורמליים בין יהודים וערבים, כמו סדנאות ונסיעות לכנסים בחו"ל. מכל הפעילויות האלו, לא רואים שום שינוי חוץ מהמשך מעצר של ילדים, הריסת בתים, הקמת התנחלויות וסבל יומיומי.

''אני לא מעוניין להיפגש עם מישהו, לבזבז זמן, רק כדי שבסוף המפגש הוא יחזור לחייו הרגילים והשלווים ואני אחזור להיות תחת כיבוש. אנחנו חייבים להפגין כבוד לאסירים ולחללים ששילמו את מחיר המאבק".

בעדות אחרת המובאת בתערוכה, מספר עבדאללה נימר מבית חנינא שכאשר היה קטן הוא היה הולך "להתנחלות פסגת זאב לשחק עם הילדים שם".

במכתב לשרה רגב כתב מתן פלג מנכ"ל "אם תרצו" כי "התערוכה מתיימרת להציג את השסע החברתי והביטחוני בירושלים לאור אירועי האלימות של קיץ 2014 אך התערוכה מתעלמת לחלוטין מהפגיעה האלימה מצד הציבור הערבי נגד האוכלוסייה היהודית.  אנו רואים בחומרה את מימון הגלריה המאחרת את התערוכה הנ"ל על ידי העירייה ומשרד התרבות, שכן אין מקום לתערוכה בגלריה הממומנת על ידי כספי משלם המיסים.

''מעבר לכך, עמותת 'עיר עמים' הינה עמותה ששמה לה למטרה לקדם את חלוקת העיר ירושלים וחזרה לקווי 67' תוך כדי שהיא ממומנת על ידי הקרן לישראל החדשה אשר רודפת ומכפישה את מדינת ישראל וחיילי צה"ל בארץ ובחו"ל ויוצרת דה-לגיטימציה נגד ישראל בקהילה הבינלאומית. על כן, אנו דורשים את הקפאת המימון של הגלריה באופן מיידי, כל עוד היא מארחת את התערוכה הנ"ל".

נזכיר כי בתגובה לפניה דומה ששוגרה לעיריית ירושלים נמסר כי "העירייה אינה שותפה במימון של התערוכה או בבחירת התוכן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו