שרה נתניהו עם נשים עושות שלום
שרה נתניהו עם נשים עושות שלום צילום: יח"צ

ארבע הנשים שהקימו את תנועת 'נשים עושות שלום' ומפגינות בחודש האחרון מול בית ראש הממשלה, הוזמנו היום (רביעי) על ידי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לפגישה.

במהלך השיחה שנמשכה כשעתיים אמרה נתניהו כי ראש הממשלה פועל ללא הרף למען שלום וביטחון לבני עמנו ושהוא וכל בני משפחתם רוצים יותר מכל דבר אחר שלום, ביטחון, שגשוג ורווחה לכלל אזרחי ישראל.

רעיית ראש הממשלה הציעה לפעילות התנועה ליזום פעילות מחאה בראש ובראשונה מול בתיהם של ראשי ההנהגה הפלסטינית, ברמאללה, כדי שיפעלו לחידוש המשא ומתן המדיני במקום להתמקד בניסיונות לקדם חרמות על ישראל, "אשמח אם אבו מאזן יבוא לביתנו בירושלים כדי לדבר עם בעלי על הדרכים להבטיח שלום וביטחון לשני העמים. גם בעבר אירחנו אותו כאן בחום רב".

חלק ניכר מהשיחה עסק בתחושותיהן של הגב' נתניהו וחברות התנועה כאימהות לחיילים, ובפרט כשמדובר באימהות לחיילים ביחידות קרביות. היא חלקה את תחושותיה במהלך ביקורי הניחומים אצל משפחות חללי מבצע "צוק איתן" ואת הקושי להכיל את הכאב. עוד ציינה כי ראש הממשלה, כאח שכול בעצמו, מכיר היטב את מחיר המלחמה. "בשנה הבאה ימלאו 40 לנפילתו של יוני נתניהו, 10 שנים יותר מאשר שנות חייו".

בסיום השיחה אמרה נתניהו כי יש לפעול לשינוי השיח בחברה הישראלית לשיח של כבוד ובמיוחד באמצעות מערכת החינוך.

ורדית קפלן, ממשתתפות המפגש אמרה כי "התקיימה בינינו לבין רעיית ראש הממשלה שיחה פתוחה, כנה ונוגעת ללב. התרשמנו שהגברת נתניהו מרבה לפעול לקידום נושאים חברתיים הקרובים ללבה כפסיכולוגית חינוכית. גם אם אין בינינו הסכמה מלאה על הדרך המדינית, כולנו חולקות תקווה משותפת לשלום ואמונה כי ביכולתן של נשים להיות כוח מניע לקידום הידברות בין עמים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו