הרב שיינברג בהארכת מעצר
הרב שיינברג בהארכת מעצר צילום: Basel Awidat/Flash90

רעייתו של עזרא שיינברג, לשעבר ראש ישיבת אורות האר"י בצפת שהואשם בשורה של עבירות מין, מספרת כי התוודה בפניה על מעשים שביצע.

בהקלטת השיחה שנחשפה בערוץ 2, נשמעת רעייתו של שיינברג מספרת לרב העיר צפת הרב שמואל אליהו, מי שחשף את הפרשה, כי בעלה היה עם שתי נשים כחלק מ"טיפול הרפייה" שערך להן בשעה שהגיעו להתייעץ עמו.

"ידעתי...הרב זה לא מישהו ש'ייצא מהבית' בלי ידיעתי. ידעתי על כל ההרפייה שם, אני ידעתי, ידעתי שהוא עושה", מתארת רעייתו של שיינברג בשיחת הטלפון. הרב אליהו שאל האם ידעה מה הוא עושה בזמן ההרפיות. "הוא אמר לי שזה חלק מהברכה וגם קיבלתי את זה", היא הדגישה.

הרב אליהו סיפר במהלך שיחת הטלפון על הדברים ששמע משיינברג במהלך הבירור שערכו לו רבנים מצפת. "לנו הוא סיפר, אולי הוא שיקר, שאת יודעת רק על ההרפיות...". אשתו של שיינברג עונה לרב אליהו: "את זה אחר כך הוא סיפר לי, על שתיים...כן רק על שתיים".

עורך הדין אפרים דמרי המייצג את שיינברג מסר בתגובה כי "בהקלטה לא מתוארים מעשים פליליים ובכל מקרה הדבר נמצא כעת בחקירת המשטרה".

בשבוע שעבר קבע בית המשפט המחוזי בנצרת כי ראש ישיבת אורות האר"י לשעבר שהואשם בעבירות קשות נגד נשים יישאר במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

שבוע קודם לכן הגישה פרקליטות המדינה כתב אישום נגד שיינברג, שכולל שורה ארוכה של עבירות חמורות, ובתוכן אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים, הדחה, שיבוש הליכים וקבלת דבר במרמה.

נזכיר כי שיינברג נעצר לאחר שרבנים בכירים בעיר צפת ובראשם רב העיר הרב שמואל אליהו הדיחו אותו מראשות הישיבה בה עמד, לאחר שלטענתם פגע מינית בנשים מקהילתו ונשים נוספות. לאחר שנעצר הוגשו נגדו למעלה מעשר תלונות על ידי נשים שונות אשר טוענות כי פגע בהן.

ראש הישיבה לשעבר דוחה את האישומים נגדו ולדבריו מדובר במזימה מכוונת. "הדברים מתפוגגים אחת לאחת", אמר באחד מדיוני הארכת המעצר. "מתלוננת אחר מתלוננת טוענת שהיא אמרה דברים שהיא אולצה להגיד. הדברים יתבררו לאחר מכן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו