100 פיגועים ביום לא מעניינים את ערוץ 2

כך קיבלנו משדר שבו שלושה מומחים מזהירים אותנו מפני המתנחלים המסוכנים, כותב העיתונאי קלמן ליבסקינד.

, ל' באב תשע"ה

מעורבות חד"ש הוסתרה. ליבסקינד
מעורבות חד"ש הוסתרה. ליבסקינד
צילום: ניסים לב

העיתונאי קלמן ליבסקינד מהעיתון מעריב תוקף בחריפות בטור השבועי את הסרט ששודר השבוע בערוץ 2 שבו נראים הכתבים הצבאיים רוני דניאל ויואב לימור מנסים לעמוד על הסכנה מצד פעילי הימין הקיצוני.

"מה עשו השניים, שלא מתחברים לשום דבר שמריח ממתנחלים, כדי שהירי בהם יהיה ממוקד? מה שמפקד עושה לפני יציאה לקרב. הגדירו את האויב, התחמשו במרואיינים הנכונים, אלה שידעו מראש שיתנו להם את הציטוטים שהם מבקשים לשמוע, והפעילו את ציוד הצילום", כתב.

ליבסקינד עומד על שלושת המומחים שראויינו לסרט שבו מזהירים אותנו מפני המתנחלים המסוכנים. האחד, תת־אלוף במיל' גדי זוהר, שהוא גם פעיל במועצה לשלום ולביטחון, גוף פוליטי המבקש להביא לעקירת המתנחלים, וגם חבר בהנהלת ארגון עתיד כחול־לבן, שמחפש דרכים לשכנע אותם לעזוב תמורת הפיצוי הנכון.

השני, דביר קריב, בעבר איש שב"כ והיום איש פוליטי שפעיל במפלגת יש עתיד ושדף הפייסבוק שלו מלמד בנקל מהן דעותיו הפוליטיות ומה הוא חושב על הממשלה ועל ראשה. השלישי, האלוף גדי שמני, אומנם איננו איש פוליטי אבל כזה שדעותיו ועמדותיו לא תפסו את דניאל ואת לימור שמוטי לסת ומופתעים, כלשונו.

"לימור ודניאל נסעו לשומרון במטרה מוקדמת להוציא רעה את דיבתה של ההתיישבות, על מאות אלפי אנשיה. ביד מכוונת הם הקפידו להכניס את כל מי שגר בשומרון ואת כל מה שמתרחש בשומרון לתוך סלט אחד גדול. שום הפרדה לא הייתה בסרט הזה בין כלום לכלום. מאות אלפי שומרי החוק והמיעוט הקטנטן שבחר בדרך האלימות נראים בסרט כאילו באו מאותו מקום בדיוק", כותב ליבסקינד.

"כשיהודי אחד רוצח ערבי, מיד יוצאת לאור סדרת הכתבות הרגילה והשחוקה. זו שבודקת איפה הוא גדל ומי היו הרבנים שלו ומי הסית אותו ומי שיתף איתו פעולה ואם לא שיתף פעולה אז בטח נתן רוח גבית. לפני כמה ימים הוגש כתב אישום נגד שני הדרוזים שביצעו את הלינץ' במג'דל שאמס. התיאורים היו מזעזעים. הנאשמת ברצח, אם לארבעה, רוצצה בסלע את גולגולתו של הפצוע הסורי. עכשיו תארו לעצמכם שאת הרצח הזה הייתה מבצעת מתנחלת מהשומרון. האם היה סיכוי שזה היה עובר כך בשקט? הרי היינו מקבלים אוסף אינסופי של כתבות על בית הגידול שלה, על מי שחינכו אותה, על הרבנים שלה ועל השכנים ששתקו. הרי רוני דניאל ויואב לימור לא היו עוזבים את השומרון במשך חודשיים והיו ניזונים רק ממנות קרב...

"מאה פיגועים ביום נגד יהודים לא מעניינים את ערוץ 2. הם מפריעים לו. אם הוא יקדיש להם כל יום חמש דקות במהדורה, אנחנו עוד נחשוב שהערבים אלימים. אז עדיף פשוט לחכות לפיגוע האחד המזעזע שבו יפגעו יהודים בערבים ואז לחגוג עליו עוד ועוד ועוד. אל המתנחלים נחזור כשהם יירצחו. אז נספר על אדל ביטון המתוקה ועל שלושת הנערים יפי הבלורית והתואר. אז נשמע את רוני דניאל מספר על רס"ן בניה שראל ז"ל, ומכנה אותו 'הלוחם שנגע ללבי'. כי המתנחלים של ערוץ 2 טובים בעיקר כשהם מתים", מסיים ליבסקינד