תלונה רשמית ודרישה לחקירה נגד הבכירה. רון פרושאור
תלונה רשמית ודרישה לחקירה נגד הבכירה. רון פרושאורצילום: פלאש 90

השגריר הישראלי באו"ם, רון פרושאור דורש מהארגון לחקור את אחת הפקידות הבכירות בו, רימה חלאף, בשל העובדה שתמכה במשט לעזה שהתקיים השנה, וכן טענה בדיון רשמי כי ישראל מבצעת "טיהור אתני".

חלאף, יש לציין היא אזרחית ירדנית, ומכהנת כראש הוועדה הכלכלית-חברתית של איזור אסיה.

כזכור, רק לפני ארבעה חודשים קרא פרושאור להשעות את חלאף, לאחר שערכה השוואה מקוממת בין ישראל ובין גרמניה הנאצית.

בדיון שנערך באו"ם בתחילת השנה טענה חלאף כי "ישראל היא מדינה יהודית, שמפרה בשיטתיות את זכויות המוסלמים והנוצרים, ומעוררת מחדש את הרעיון של מדינה אתנית, שגרם סבל אנושי שקשה לתאר במהלך המאה ה-20", וקוממה עליה רבים מחברי הארגון, גם כאלה שאינם מזוהים עם ישראל.

פרושאור הבהיר למזכ"ל האו"ם כי ישראל אינה מוכנה לסבול השוואות מעין אלה. "ההאשמה כי ישראל מבצעת טיהור אתני היא תמצית האנטישמיות המודרנית והיא אינה נסלחת בשום נסיבות", הוא אמר והוסיף: "לגברת חלאף יש תואר ד"ר בניתוח מערכות, אבל בהחלט מגיע לה דוקטורט נוסף בכתיבה יוצרת. קיווינו שעמדות כמו שלה חלפו מן העולם".

לדבריו, "דברי הסתה אנטי ישראליים שנשמעים תחת חסות ארגון האומות המאוחדות, תוך שימוש במשאביו, זהו דבר בלתי נתפס. באמצעות הדמוניזציה שהיא עושה לישראל, חלאף מקדמת אג'נדה אישית, במקום להתעסק בעידוד פיתוח אזורי בעולם הערבי. ראוי שבכירים באו"ם יהוו דוגמה אישית ויקדמו ערכים של שלום, ולא יבטאו דעות קדומות ודברי הסתה".

בגלי צה"ל נחשף הבוקר כי פרושאור נועד באחרונה עם ראש מערך הביקורת הפנימית באו"ם באחרונה, והבהיר כי ישראל אינה מוכנה לסבול התבטאויות כאלה מצד פקידה הנושאת בתפקיד רשמי באו"ם, ודורשת חקירה מקיפה כלפי התבטאויותיה.