דני דנון
דני דנון צילום: מאיר סלע

יורם אטינגר, לשעבר ציר ישראל בוושינגטון, ממעיט בערכו של המינוי של דני דנון לשגריר ישראל באו"ם, "מבחינת דני דנון זה צעד שגוי, גם אם הוא ימלא אותו בהצלחה".

"זה אולי תפקיד יוקרתי, אך הוא לא יקדם את מעמדו בזירה הפוליטית ולא יהווה מקפצה לתפקיד אחר", טוען אטינגר בראיון לערוץ 7.

לדברי אטינגר, ההשפעה של השגרירים באו"ם קטנה לעומת השפעה של כל שגריר במדינה אחרת, "דני דנון נכנס כאן לנעליים מאוד גדולות של רון פרושאור שעשה עבודה מעולה, אני משוכנע שדנון ימשיך בכך, ואני לא מקבל את הביקורת על דנון, כי הוא אדם מוכשר ומצוין שלא יכנע לרצון לרצות את הצד השני. אך לדעתי חבל לשלוח אנשים טובים לאו"ם".

"זו זירה עם יכולת השפעה מועטת, עדיף לשלוח אנשים טובים לארה"ב, אסיה או אפריקה", מוסיף אטינגר וטוען, "מוטב היה להשאיר את רון פרושאור לתגבר את רון דרמר השגריר בוושינגטון, כי בעבודה משותפת הם יכולים לחולל דברים מופלאים, הרבה יותר מנאום חוצב להבות באו"ם".

"אפשר לראות עד כמה היתה משמעות לנאומו של נתניהו בקונגרס לעומת הנאום שלו באו"ם בנושא האיראני. הקונגרס זה ליגת אן בי איי, האו"ם זו ליגת ילדים במקרה הטוב", קובע אטינגר.

אטינגר סבור שלא לחינם כינה בן גוריון את האו"ם, 'או"ם שמום'. "בן גוריון ידע להתייחס לאו"ם כמו שצריך להתייחס אליהם. ובניגוד לכל הלחצים, הוא המשיך לבנות בירושלים ואף העביר את משרדי הממשלה לירושלים".