חברי 'לה-פמיליה': "מול הפועל אין מחאות"

חברי ארגון האוהדים של בית"ר י-ם, שיצאו במחאה כגנד הבעלים טביב, הודיעו כי במשחק הפתיחה ביום שני מול הפועל ת"א, הם יתאחדו.

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ה

אוהדי בית"ר. יבואו בהמוניהם?
אוהדי בית"ר. יבואו בהמוניהם?
צילום: פלאש 90

אוהדי הכדורגל בארץ כבר לא יכולים לחכות למחזור הפתיחה של עונת 2015/16 בליגת העל שבכדורגל הקרב ובא. מחזור המשחקים הראשון לעונה זו יצא לדרך כבר במוצאי שבת הקרובה, כשהמשחק המרכזי יתקיים ביום שני באצטדיון טדי שבבירה, שם תארח בית"ר המקומית את הפועל תל אביב המתחדשת.

כבכל פעם מחדש, משחק בין שתי היריבות הללו הוא הרבה מעבר לכדורגל ולספורט, עבור אוהדי שתי הקבוצות. מעבר לסיפור הפוליטי וליריבות רבת השנים, המשחק בין השתיים הוא קודם כל על הכבוד.

שתי הקבוצות עברו מהפכה של ממש ביחס לצורה בה סיימו את העונה האחרונה. בעוד שאל האדומים מתל אביב הצטרפו לא פחות מ-20 שחקנים חדשים וצוות אימון זר, אצל הצהובים מירושלים עדיין שורר חוסר וודאות בכל הקשור לבניית סגל הקבוצה. לאחר שנדמה היה כי הסגל יישאר ברובו זהה לזה שסיים את העונה שעברה, מכר הבעלים טביב שניים משחקני המפתח של הירושלמים, לאחר שלדבריו לא נותרה לו ברירה בשל הקנסות אותם ספגה הקבוצה שבבעלותו כתוצאה מהתפרעות אוהדי הקבוצה בשרלרואה שבבלגיה.

בינתיים טרם נמצאו מחליפים לאלי דסה ושלומי אזולאי שנמכרו לאלופה מכבי ת"א, ומכירתם של אלה הצליחה להוציא מגדרם את אוהדי בית"ר, בעיקר את אלה מארגון לה פמיליה. מכירת השניים בתואנה כי התפרעות האוהדים היא שהכריחה את הבעלים למכור אותם, גררה אחריה מחאה מצידם של האוהדים שהחליטו שלא לפקוד את יציעי הקבוצה במשחקים האחרונים שלה.

כשבפתח העונה מגיעה הפועל תל אביב למשחק ראשון בטדי, אומרים בארגון האוהדים הירושלמים כי אלה ישימו בצד את המחלוקות ואת הבעיות, וביום שני הקרוב יגיעו בהמוניהם לאצטדיון טדי שבבירה למשחק מול היריבה מתל אביב.
"למען בית"ר ירושלים שמים את כל הבעיות בצד", כך על פי הודעת ארגון האוהדים. "מול הפועל תל אביב כולם מתאחדים, אין שום עניין למחאות", אמרו בארגון האוהדים הירושלמים.

"אנחנו קוראים לכולם, לבוא ביום שני הקרוב לטדי ולמלא את כל 30,000 המקומות באצטדיון עם טירוף בעיניים. לתת לכל המלעיזים את המכה הראשונה ולהראות את כוחנו הרב".

עם זאת, בארגון האוהדים ביקשו שלא לפעול בצורה אלימה במהלך המשחק, לפני ואחרי. "אנחנו יודעים איזה כותרות מחכות לנו בעיתונים, לכן אנחנו קוראים לכל האוהדים לבוא למגרש ולהתרכז בעידוד הקבוצה עד הגבול המותר, בכדי לא לפגוע בקבוצה בשום צורה ודרך. הרבה שמלאנים מחכים לנו בפינה, בואו לא ניתן להם את האוכל לפה", מסיימים בארגון את המסר לאוהדים הרבים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il