פרשת הגיור: הרב ריסקין מבהיר

"אני בעד קיום מצוות ובתהליך משמעותי ואמיתי המוביל לכך", מדגיש רב היישוב אפרת. "הכותרות לא הולמות את תוכן דבריי".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ה

הרב ריסקין
הרב ריסקין
צילום: אלירן אהרון

רב היישוב אפרת ויו"ר רשת "אור תורה סטון", הרב שלמה ריסקין, התייחס אחר הצהריים (שני) לדיווחים ולפיהם בבית הדין העצמאי החדש "גיור כהלכה" לא דורשים מהמתגיירים להתחייב לשמור מצוות כפי שנדרש בהלכה.

"הכותרות לא הולמות את תוכן דברי", אמר. "אני בעד קיום מצוות ובתהליך משמעותי ואמיתי המוביל לכך. עמדתי הינה כי הגר, כמו כל יהודי, מצוי בהליך למידה והעמקה תמידי של התורה, ההלכה ומערכת המצוות במשך כל ימי חייו".

הרב ריסקין הדגיש כי "פרשנות עמדתי בכל דרך אחרת הינה פרשנות מטעה ופשטנית אשר מתעלמת מהרבדים והניואנסים הרבים אשר יש בסוגיה".

נציין כי אתמול אמר לערוץ 7 הרב דוד סתיו, רב העיר שוהם ומהרבנים המובילים את רשת בתי הדין האלטרנטיביים, כי "בית הדין שלנו לא זז מילימטר מההוראות של גדולי התורה לדורותיהם, רבי משה פיינשטיין, הרב הרצוג, הרב עובדיה יוסף. ואלה שהיום משמיצים אותנו כביכול בשם הרב עובדיה יוסף, במקום לנהל שיח הוגן הם משמיצים אדם, כמו שעשו לרב גורן ולרב קוק".

הרב סתיו הוסיף, "מדובר כאן באנשים שבאמת רוצים שילדיהם יהיו יהודים, ואני מקווה שלא ירחק היום שגם הרב יצחק יוסף יכיר בבית הדין שלנו שעובד לפי כל הדקדוקים ההלכתיים ויזמין אותנו לעבוד תחת חסות הרבנות הראשית".