טקס חילופי המפקדים
טקס חילופי המפקדים צילום: דובר צה''ל

אלוף-משנה חזי נחמה מונה היום (שני) למפקד חטיבת "מנשה". טקס החילופים נערך בהר שאול שבגלבוע, במעמד מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ליאור כרמלי.

נחמה מחליף בתפקידו את אלוף-משנה אורן זיני, אשר מילא תפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

"רק היום יצא מחבל, תושב כפר רעא, השייך לגזרת החטיבה, ותקף חייל בגב בניסיון להורגו בצומת תפוח", אמר מפקד האוגדה. "פיגוע דקירה זה מצטרף לשורה ארוכה של פיגועים ומאפייני 'מפגע בודד', הניזונים מאווירת שנאה ובהם דריסה ודקירה של חיילים.

"גם הפעם, כמו בפעמים הקודמות, תגובה מקצועית של הלוחמים הביאה לסיומו של האירוע ונטרול המחבל", הדגיש כרמלי. "בשנתיים האחרונות הובלת את החטיבה להישגים מרשימים. כיוונת גבוה בכל תחומי העשייה- מוכנות למצבי חירום, בניין כוח, אורחות חיים, סדר ומשמעת.

"פעלת בנחרצות לשימור חופש הפעולה של צה"ל שהינו מרכיב מרכזי ביכולת לעמוד במשימות ההגנה. השכלת לפגוע ביכולות ארגוני הטרור במרחב, אותם גופים שלאורך שנים רבות יצרו מרחב טרור ממנו יצאו הפיגועים הקשים ביותר", הוסיף.

מפקד חטיבת "מנשה" היוצא, אלוף-משנה אורן זיני, אמר כי "היום אני חש כי השכלנו לעמוד במשימת ההגנה המורכבת על יישובי צפון השומרון ועל חלק משמעותי מעורף מדינת ישראל. עשינו אין ספור פעולות, סיכלנו ארבעה עשר מחבלים, פגענו בתשתיות הטרור, בדגש על דיכוי מחנה הפליטים בג'נין.

"שמרנו על סטנדרט ביצוע גבוה, שאפנו למצוינות לצד שימור תחושת השייכות והמשפחתיות ודרשנו רבות מאנשינו לצד הטיפול המסור בהם", סיפר.

מפקד החטיבה הנכנס, אלוף-משנה חזי נחמה, הבטיח כי "לא נחסוך מאמצים ואמצעים על-מנת להבטיח את ביטחונכם- ביטחוננו. המציאות המבצעית לא עושה לנו הנחות, ועם כניסתי לתפקיד תמשיך החטיבה לפעול על מנת למגר את הטרור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו