נתניהו: מי שינסה לפגוע בנו, נפגע בו

רה"מ סייר בצפון והזהיר שוב כי "הכסף שיזרום לאיראן ישמש אותה לחיזוק הטרור נגדנו". יעלון: אישרתי עוד הריסת בתי מחבלים באיו"ש.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ה

ערוכים לכל תרחיש
ערוכים לכל תרחיש
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב ומזהיר מפני הכסף שיזרום לאיראן לאחר יישום ההסכם עם המעצמות.

"שליט איראן חמינאי אמר אתמול: 'ננקוט בכל האמצעים כדי לתמוך בכל מי שנלחם בישראל'. שר החוץ של איראן, זריף, אמר לפני ימים אחדים בביירות בפגישה עם ראש חיזבאללה חסן נסראללה: 'הסכם הגרעין יצר הזדמנות היסטורית לעמידה מול הישות הציונית'", אמר נתניהו.

בסיור בפיקוד הצפון הדגיש ראש הממשלה כי "כל מה שאמרנו כל הזמן נכון ומדויק: הכסף שיזרום לאיראן בעקבות הסכם הגרעין ישמש אותה לחיזוק ארגוני הטרור שפועלים נגדנו בשמה ובחסותה, במטרה מוצהרת להשמיד את ישראל.

''ביקרתי בפיקוד הצפון יחד עם שר הביטחון, עם הרמטכ"ל עם אלוף הפיקוד והמפקדים בשטח, כדי לעמוד על ההיערכות של צה"ל לאיומים הללו. צה"ל צבא חזק, מדינת ישראל חזקה, אנו ערוכים לכל תרחיש. מי שינסה לפגוע בנו, אנחנו נפגע בו", הבהיר נתניהו.

שר הביטחון משה יעלון תקף גם הוא את הקשר בין ההסכם והטרור. "אני רוצה לשבח את מפקדי צה"ל וחייליו בכלל, ובגבול הצפון בפרט, על אבטחת הגבולות ושמירת השקט לאורכם, למרות מה שקורה מעבר לגבול. ברמת הגולן לא שקט, ומי שחותר לכך שלא יהיה שקט זה האיראנים, שמנסים להפעיל את שלוחיהם כדי לבצע פיגועים נגדנו''.

יעלון הוסיף כי ''נציגים של משמרות המהפכה בעצם ממתינים כאן ליישום ההסכם הרע שנרקם עם המעצמות, כדי להביא עוד כסף לחיזבאללה ולארגוני הטרור האחרים, גם ברמת הגולן וגם בזירה הפלסטינית".

הוא התייחס גם לפיגועים האחרונים וציין כי "גם ביהודה ושומרון לא שקט. יש ניסיונות פיגועי דקירה כמעט מדי יום. אנחנו לא נאפשר לשום ארגון טרור לפגוע בחיילים ואזרחים. אנחנו נמשיך לנקוט בצעדים שונים נגד הטרור. השבוע אישרתי הריסת עוד בתי מחבלים שכבר ביצעו את זממם כחלק מצעדים מרתיעים כדי למנוע טרור".