עידן רייכל מפתיע
עידן רייכל מפתיעצילום: שחר עזרן

232 עולים חדשים מארה"ב ומקנדה נחתו הבוקר (שלישי) בנתב"ג בטיסה מיוחדת של ארגון "נפש בנפש".

טקס קבלת הפנים לעולים נערך בנתב"ג במעמד שר הבינוי יואב גלנט, יושב ראש הסוכנות היהודית נתן שרנסקי, מנהלת מחוז הדרום וירושלים במשרד העלייה והקליטה, שיפרה קירשנבאום, יושב ראש תנועת הצופים אלי בן יוסף ומייסדי ארגון נפש בנפש הרב יהושע פס וטוני גלברט.

59 מבין העולים החדשים הם צעירים, אשר יתגייסו בחודשים הקרובים לשירות משמעותי בצבא במסגרת פרויקט "גרעין צבר" של הצופים ומשרד העלייה והקליטה. הם מצטרפים ל-850 החיילים הבודדים מארה"ב וסה"כ 2,800 חיילים בודדים מרחבי העולם המשרתים כיום בצה"ל.

75 מבין העולים הם ילדים אשר עלו לישראל יחד עם הוריהם, 38 מתוכם בנות ו-37 בנים. סה"כ 29 משפחות ו-86 רווקים, בטיסה המיוחדת שאורגנה.

רגע אחרי הנחיתה בישראל, הפתיע עידן רייכל את המעריצה המושבעת עדינה קרפוך, בת 19 מאטלנטה שעלתה הבוקר לישראל כדי להתגייס לצה"ל כחיילת בודדה והקדיש לה ולעולים החדשים 3 שירים.

ארגון "נפש בנפש" פנה אל רייכל שהסכים להגיע ולהפתיע את עדינה בטקס המרגש בנתב"ג, רגע אחרי הנחיתה בישראל. עדינה סיפרה, "זו הייתה הפתעה מדהימה, לא דמיינתי שמשהו כזה יקרה. ישראל היא מדינה כל כך חמה ומהרגע הראשון כאן חווינו פרץ של המון אהבה ותמיכה. מאוד ריגש אותי לפגוש את עידן ולספר לו עד כמה המוסיקה שלו השפיע עליי".

הרב יהושע פס, מייסד ומנכ"ל ארגון "נפש בנפש", אמר הבוקר, "עשרות הצעירים והצעירות שבחרו לעלות היום לישראל ולהצטרף לאלפי החיילים הבודדים המשרתים כרגע בצה"ל הם מקור לגאווה עצומה עבורנו בפרט ועבור עם ישראל בכלל. לא בכדי הפכו חיילים אלו לסמל לגבורה, ציונות ולמסירות למדינת ישראל בה בחרו לבנות את חייהם. אנו מכירים בחשיבות התמיכה בצעירים אלו ולכן המשימה הלאומית לדאוג לרווחתם ולעתידם כחיילים וכאזרחים נמצאת אצלנו בעדיפות עליונה".

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר כי "זוהי תקופה שבה אנו עדים לגידול בעלייה מהעולם החופשי, המערבי. יהודים מגיעים לישראל ממדינות המערב לא בשל היותה מקלט אלא מכיוון שישראל מהווה גורם משיכה עבור אלה המבקשים חיים יהודיים בעלי משמעות, חופש, ביטחון אישי ורצון לקחת חלק בבניית ההיסטוריה היהודית. מספרם הגדל של העולים הוא תוצאה ישירה של המאמץ המשולב של ממשלת ישראל, הסוכנות היהודית וארגונים כמו נפש בנפש".

גרי ויתקין, מנכ"ל צופים-צבר עולמי של תנועת הצופים, אמר כי "בימים אלה עולים לישראל כ-450 צעירים מרחבי העולם שעוזבים את ארצות מוצאם בסיוע של תנועת הצופים, משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית כדי לעלות לישראל ולהתגייס לשירות משמעותי בצה"ל. אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי להעניק לחניכי הגרעין לאורך כל הדרך את החיבוק החם המגיע להם על ההקרבה הגדולה שהם עושים למען מדינת ישראל ואזרחיה".

 (צילום: שחר עזרן)