הערב בליגת האלופות: מכבי ת"א נגד ההיסטוריה

אלופת ישראל תפגוש את באזל בפעם השלישית, ותנסה סוף סוף לכבוש שער על אדמת שוויץ ואפילו לנצח. תוצאה טובה תקרב אותם לשלב הבתים.

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' באלול תשע"ה

הערב בליגת האלופות: מכבי ת"א נגד ההיסטוריה-ערוץ 7
אבי ריקן, הגיע משוויץ למכבי. ינצח את באזל?
צילום: דוברות מכבי ת"א

פעם שלישית שוקולד שוויצרי? הערב (רביעי, 21:45), תתארח מכבי תל אביב בפעם השלישית במקום בו לפני 118 שנים נערך הקונגרס הציוני הראשון, שלאחריו אמר בנימין זאב תאודור הרצל: "בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים".

בפעמיים האחרונות שהגיעה מכבי לבאזל, לשחק מול הקבוצה המקומית, לא רק שלא הצליחו שחקניה לנצח, אלא אף לכבוש שער לא הצליחו אלה. במשחקי הגומלין, באצטדיון בלומפילד הביתי, הצליחו הצהובים לכבוש שערים אך גם שם לא ניצחו ולמעשה תוצאת המשחק בבאזל, היא זו שעלתה לקבוצה המכבית בהדחה מהשלבים המתקדמים באירופה.

אם כן, בכדי לעשות צעד משמעותי בדרך להופעה שניה בתולדותיה בשלב הבתים של ליגת האלופות, המפעל החשוב ביותר בכדורגל האירופי, צריכים שחקני מכבי לצאת מהמשחק הערב מול באזל בתוצאה טובה, עדיף כזו שתכלול גם שערים.

מכבי מגיעה במצב לא אידיאלי למשחק הערב, כשהיא עדיין לא מחוברת דיה על אף שרוב הסגל משנה שעברה נשאר בקבוצה. החולייה האחורית של הקבוצה עדיין לא מתואמת מספיק, ובאשר לחלק הקדמי מלבד ערן זהבי אף שחקן לא נכנס לכושר הבקעה, ושוב ראשי הצהובים וחלומות ההעפלה שלהם לשלבים המתקדמים באירופה תלויים בזהבי. האם שוב השחקן הטוב בישראל יגשים את חלומות הקבוצה שלו?

אמנם מכבי ובאזל נפגשו פעמיים, אך סגל הקבוצה השוויצרית השתנה ועדיין - השוויצרים עדיפים על פני הצהובים מתל אביב. לא רק זאת, אלא שגם ההיסטוריה נגד הצהובים מישראל, כשבאזל ניצחה בשלושה מתוך ארבעת מפגשי הפלייאוף של ליגת האלופות בהם לקחה חלק.

נתון נוסף המשחק לרעת המכבים, הוא שמלבד ניצחון של מכבי פתח תקווה על אראו השוויצרית בגביע האינטרטוטו בעונת 1997, אף קבוצה ישראלית לא ניצחה קבוצה משוויץ. מנגד, הצהובים החתימו לפני חודש את אבי ריקן הישראלי שהגיע מפ.צ ציריך השוויצרית. אולי דווקא הוא ינצח את באזל, אותה כבר ניצח בעבר במדי ציריך. 

אחרי שהאירה פנים להרצל, האם באזל תאיר פנים גם לשחקני הקבוצה הישראלית?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il