פיצוץ גשר מעריב - ממעוף הציפור

המשטרה פרסמה תיעוד נוסף מפיצוץ גשר מעריב הבוקר (שישי) בתל אביב, שצולם על ידי היחדיה האווירית של משטרת ישראל.

בשעות האחרונות מאז הפיצוץ ממשיכים להגיע ישראלים רבים לצפות בהריסות הגשר המיתולוגי. העבודות לפינוי ההריסות מתנהלות במרץ על מנת להספיק לפנותן עד כניסת השבת.

הגשר פוצץ כחלק מהעבודות על הרכבת הקלה בתל אביב, ואת מקומו צפויה לתפוס תחנת "קרליבך" של הרכבת הקלה. הפיצוץ היה אמור להיות בשעה 06:00, אך התעכב מעט לאחר ששני בני אדם התגלו כשהם מסתתרים בבית מעריב הסמוך והיה צורך לפנותם.

מאות בני אדם הגיעו למקום וצפו בפיצוץ ממתחמים מיוחדים שהוקמו ברחובות קרליבך, לינקולן ויצחק שדה.

מי שלחץ על מתג השליטה שפוצץ את הגשר היה שר התחבורה ישראל כץ. "בעוד רגעים ספורים נלחץ על הכפתור וגשר מעריב יקרוס. היסטוריה חדשה שתחליף היסטוריה ישנה. העיר תל אביב ידעה בעבר פיצוצים כואבים, שגבו מחיר כבד. הפיצוץ הזה מסמל תקווה והתחדשות", אמר.

פוצץ גשר מעריב בתל אביב


"אנחנו בונים עורק חיים חדש לעיר ולמטרופולין כולו, ומגשימים חזון של למעלה מ-100 שנה. מהיום אין כבר דרך חזרה - עד לשמיעת צפירת הרכבות", הוסיף כץ. "אני מקווה ומשוכנע שהלחיצה הזו עכשיו, שהיא קשה ולא פשוטה אחרי קרוב ל-60 שנה של תכניות שלא הוגשמו, תקל עלינו את החיים בעיר הזו ובמדינה אחר כך.

"אני ער לביקורת על העבודות, אבל כשיתפזר ענן האבק לאחר פיצוץ הגשר, וכשיתפזר האבק כולו לאחר סיום העבודות בעוד מספר שנים - יבינו גם אחרוני המפקפקים שההחלטה שקיבלתי ללכת נגד הזרם ולבצע את הפרוייקט הייתה ההחלטה הנכונה למען גוש דן ולמען עם ישראל כולו".