כוחות צה"ל בגבול ישראל-סוריה
כוחות צה"ל בגבול ישראל-סוריה צילום: רויטרס

צה"ל חיסל הבוקר (שישי) את חוליית המחבלים שירתה אמש רקטות מסוריה לעבר צפון ישראל.

קצין בכיר אמר כי "תקפנו הבוקר רכב בסוריה ובו ארבעה בני אדם. עקבנו אחרי החוליה הזו והיא הותקפה 10 עד 15 ק"מ מהגבול בשטח בשליטה מוחלטת של צבא סוריה.

"זו חוליית הג'יהאד האיסלמי המוכוונת מאיראן", הוסיף הקצין והדגיש כי "אין לנו עניין להמשיך ולחמם את הגזרה רק להגן על הגבול הצפוני".

"אמרתי השבוע כי מי שינסה לפגוע בנו, אנחנו נפגע בו. וכך עשינו", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות החיסול, "צה"ל פגע בחוליה שביצעה את הירי ובכוחות הסורים שאפשרו אותו. אין לנו כוונה להסלים את האירועים, אבל המדיניות שלנו בעינה עומדת. על המדינות שממהרות לחבק את איראן, לדעת כי מפקד איראני הוא זה שנתן חסות והכוונה לחוליה שירתה על ישראל".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הדגיש כי חיסול החוליה שירתה אתמול לעבר ישראל הוא הוכחה נוספת לכך שישראל לא תסבול כל ניסיון לשבש את שגרת החיים ולפגוע בביטחונם של אזרחיה.

"יידע מי שמבקש לעשות זאת, כי צה"ל ומערכת הביטחון ירדפו אותו עד חורמה ויניחו עליו את היד, בכל עת ובכל מקום. אין לנו כל כוונה להתפשר על כך, ואל לו לאיש לבחון את נחישותנו", אמר יעלון.

בשעות הלילה תקף צה"ל 14 יעדים בסוריה בתגובה לירי הרקטות אתמול אחר הצהריים. בין המטרות שהותקפו: מחסני נשק ותשתיות של הצבא הסורי. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית מדווחת כי אדם אחד נהרג ושבעה נפצעו בתקיפת חיל האוויר הישראלי.

ארבע רקטות בקוטר 107 מ"מ נורו לעבר ישראל בסביבות השעה 17:30. שתיים מהן התפוצצו בשטחים פתוחים בגליל העליון ושתיים התפוצצו בשטחים פתוחים במרכז רמת הגולן. לא היו נפגעים ותושבי האזור חזרו לשגרה.