אריה דרעי
אריה דרעי צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בעקבות פינוי הריסות גשר מעריב בתל אביב שנמשכו גם במהלך השבת, שיגר שר הכלכלה אריה דרעי מכתב נזעם לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ בו הוא קובל על ביצוע עבודות הפינוי במהלך השבת.

"ברצוני להתריע בפניכם על חילול שבת חמור שאירע במהלך השבת בעת פינוי הריסות גשר מעריב. לא היתה שום סיבה שחברת 'דניה סיבוס' המועסקת על ידי החברה הממשלתית נת"ע, תעסיק עובדים במהלך השבת לפינוי ההריסות.

"עוד ביום חמישי בלילה, לפני תחילת העבודות, דרשתי בשיחת טלפון ממנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, כי העבודות יסתיימו עד כניסת השבת אולם לצערי הרב העבודות נמשכו במהלך השבת", תיאר דרעי.

לדבריו, אין מדובר ב'פיקוח נפש'. "העבודות שהתבצעו אינן בגדר פיקוח נפש ולא היה קורה מאום אם היו נדחות לצאת השבת. יתירה מכך, פיצוץ הגשר יכול היה להתבצע ביום ראשון או יומיים לפני יום השבת ואז לא היה נגרם חילול שבת המוני, כפי שארע''.

דרעי הבהיר כי בפעם הבאה ש"ס לא תעבור על כך לסדר היום. "עבודות בניית הרכבת הקלה ימשכו 6 שנים. אני חבר ממשלה ואחראי על כל פעולותיה. אולם בפעם הבאה שיתבצע חילול שבת מיותר ומקומם בעבודות בניית הרכבת הקלה או בכל פרוייקט ממשלתי אחר כפי שארע בשבת זו, שאינו בגדר פיקוח נפש, סיעת ש"ס בראשותי לא תעבור על כך לסדר היום".

פוצץ גשר מעריב בתל אביב