דורשים שינוי במצרים. אילוסטרציה
דורשים שינוי במצרים. אילוסטרציה פלאש 90

אנשי דת בכירים וארגונים שונים במצרים תובעים להחמיר את הענישה כלפי מטרידי נשים במרחב הציבורי, עד כדי עינויים וקטיעת ידיים.

את תביעותיהם להחמרת הענישה נגד מטרידי נשים סומכים אנשי הדת על ציטטות ממקורות האיסלאם. מכון ממר"י מצטט דברים של אנשי הדת שהדגישו כי מדובר בעברה דתית ומוסרית חמורה המעידה על השבר המוסרי בו שרויים הצעירים במצרים.

לטעמם של אנשי הדת התפשטות התופעה במצרים למצב הכלכלי והתעסוקתי הקשה, לחינוך הלקוי, לגידול בשיעור הרווקים והרווקות בחברה. אנשי הדת דרשו להחמיר בעונשי המטרידים עד כדי הטלת עונש מוות וקראו למוסדות החינוך, הדת והתרבות לאחד מאמץ למיגור התופעה.

ד"ר מוח'תאר מרזוק עבד אל-רחים, דיקן הפקולטה ליסודות הדת המוסלמית באוניברסיטת אל-אזהר, מזכיר את החובה המוסלמית על השופטים לגזור עונש מרתיע למטרידי הנשים. "לו היה המטריד יודע שסופו לעמוד לדין ולשלם מחיר כבד מיד לאחר שיטריד בת או אישה כלשהי הוא היה נרתע מלעשות זאת, אלא שכעת ברור לו לחלוטין שהוא יכול להטריד ולעשות את מה שהוא עושה ללא חשש מעונש."

בממר"י מצטטים את ד"ר אחמד חוסין, סגן דיקן הפקולטה לדעוו'ה אסלאמית באוניברסיטת אל-אזהר שצוטט כמי שקרא להטיל עונש מוות על המטריד המיני: "הטרדה מינית היא פשע ע"פ כל אמות המידה, פשע מחפיר וזר לאצילותו של העם המצרי. אין ספק שמדובר במעשים שמבצעים פושעים בודדים כדי לעוות את תדמיתה של מצרים, עד כדי כך שהגענו למקום השני בהטרדות מיניות ע"פ סקרים... אל לו לעם המצרי להתפשר על פחות מעונש מקסימאלי, קרי עונש מוות, על מי שמבצע את המעשה הנתעב הזה".

ד"ר חוסין ציטט מהקוראן את המימרה 'אל תהיה בלבכם חמלה עליהם... יבואו על עונשם לעיני עדת מאמינים', המיוחסת לנואפים.

בכתבה מקיפה שפורסמה בעניין במצרים צוין כי השריעה משיתה עונש מוות על מי שפוגע בכבודה של אישה נשואה, ועונש מלקות, עינוי ומחבוש על מי שפוגע באישה שאינה נשואה. אולם אם הפשע שמבוצע נמנה עם הפשעים שלא נקבע בעניינם עונש מפורש בקוראן [כמו במקרה של הטרדה], השריעה האסלאמית אינה מותירה את העניין ללא עונש אלא מכניסה אותו תחת עונש באסלאם המכונה 'עונש התוכחה' המעניק לשופט או לשליט את הסמכות לגזור אותו והוא רשאי לגזור את העונש החמור ביותר אם הוא סבור שהאינטרס הציבורי מחייב זאת.

בכתבה המדוברת הופיעו גם תצלומים ממפגני רחוב של נשים הנושאות כרזות הקוראות להחמרת ענישת המטרידים עד כדי קטיעת ידיהם.