הותר לפרסום
נתפסו מחבלים שהשליכו בקת"ב מרכב חולף

בחקירתם בשב"כ הודו המחבלים בביצוע הפיגוע, וכן בשורה ארוכה של פיגועי השלכת בקבוקי תבערה ויידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראליים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ה

בקבוק תבערה. ארכיון
בקבוק תבערה. ארכיון
צילום: P90

בפעילות משותפת של השב"כ צה"ל והמשטרה נחשפה לאחרונה חולית מחבלים מהכפר ביתא, הסמוך לשכם, שאנשיה היו מעורבים בפיגוע במוצאי שבת באמצע חודש יוני במהלכו השליכו בקבוקי תבערה מרכבם לעבר רכב ישראלי חולף בציר 60.

בחקירתם בשב"כ הודו המחבלים בביצוע הפיגוע, וכן בשורה ארוכה של פיגועי השלכת בקבוקי תבערה ויידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראליים. בנוסף היו המחבלים מעורבים בהפרות סדר וביידוי אבנים לעבר כוחות צבא באזור השומרון.

שני העצורים המרכזיים מקרב חברי החוליה הם תושבי הכפר ביתא/בקעות.

פראס עבד אלכרים מצטפא פרחאת, מחבל בן 19 אשר הודה כי השליך את בקבוקי התבערה (ב-14 יוני) לעבר הרכב הישראלי, וכי היה מעורב בפיגועים נוספים של השלכת בקבוקי תבערה ויידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראליים.

עמיד עמאד עדנאן מעאלי, מחבל בן 21 אשר השתייך לחזית הדמוקרטית, ואשר הודה כי נהג ברכב בעת הפיגוע, וכי היה מעורב בפיגועים נוספים של השלכת בקבוקי תבערה ויידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראליים.

כלי הרכב ששימש את השניים במהלך הפיגוע נתפס, ובמסגרת ההליך המשפטי יתבקש חילוטו. בימים הקרובים יוגשו כנגד השניים כתבי אישום לבית המשפט הצבאי בשומרון.

בחקירה נחשפו מחבלים נוספים, שהיו מעורבים בחודשים האחרונים בפעילות שכוונה כנגד כלי רכב ישראליים וכוחות צה"ל בציר 60.