נתניהו וברק בהקרנת הסרט. השבוע
נתניהו וברק בהקרנת הסרט. השבועצילום: הדס פרוש, פלאש 90

הקלטות נוספות של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, אשר הוקלטו במסגרת כתיבת הביוגרפיה של ברק "מלחמות חיי" מאת דני דור ואילן כפיר, נחשפו הערב (שני) בערוץ 2.

בהקלטות חושף ברק את נקודת מבטו על תפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיית שחרור גלעד שליט וטקס החזרה שלו הביתה משבי חמאס.

ברק נשמע בהקלטה מספר, "כמה שהוא התנגד ל(שחרור) גלעד שליט ואני חודשים ישבתי עליו לעשות שני דברים: לעשות גלעד שליט ומיד אחר כך לקבל באוויר בממשלה שנמצאת בכנסת את ועדת שמגר".

ברק טען כי נתניהו השתכנע מעמדתו באופן חלקי בלבד, ומאשים באופן עקיף את ההחלטה שקיבל נתניהו בחטיפת שלושת הנערים, "בסוף הוא השתכנע שהוא צריך לשחרר את שליט ולא השתכנע לעשות את ההמשך המתבקש, וכך הוא מצא את עצמו שנחטפו שלושת הילדים אז...".

בהמשך נשמע ברק מותח ביקורת על הדרך שבה ניהלה לשכת נתניהו את טקס קבלת הפנים לשליט, "היה בו משהו קטנוני בצורה מביכה ממש... הרצון הזה, החשיבות העליונה הזאת, יצרו איזה שלושה מעגלים... זה התקיים בתוך בסיס של חיל אוויר שבסוף אני אחראי עליו מטעם הממשלה ובאופן נורמלי מי שהיה צריך לארגן את הטקס הזה זה איש טכני מהמטכ"ל".

"פה היה... איזה מין דבר זה... לשכת ראש הממשלה שלחה צוותים לארגן את זה והכל היה מכוון לדבר אחד: לזה שהתמונה שתהיה, התמונה הראשונה כשהילד הזה יורד, היא תהיה רק עם ביבי בפריים. ואם הייתי מקשיב להוראות הליטרליות של הצוות הזה - יכול להיות שבכלל שר הביטחון לא היה יכול לגשת, להגיע לשם, עד שביבי לא יגמור לדבר איתו", הוסיף ברק בהקלטה.

"האינטנסיביות הזאת", נשמע ברק אומר, "יש בה משהו של שתי קצוות שישנן בתוך האישיות שלו, שזה חולשה... זה יכול ללכת לפינות ילדותיות בהשגת איזה דבר רגעי. אצל ביבי יש תחושה חזקה מאוד שבאמת התמונה, המילה, יותר חשובה מהמעשה בעצם".