פתטי. ברק
פתטי. ברקצילום: פלאש 90

בליכוד מגיבים בחריפות להקלטות הנוספות של שר הביטחון לשעבר ברק, אשר נחשפו הערב (שני) בערוץ 2, בהן נשמע ברק טוען כי הוא זה אשר גרם לנתניהו להחליט על שחרור שליט.

"ברק פאתטי. הניסיונות שלו לחזור לבמה הציבורית חוצים כל גבול - לרבות הכפשת ראש הממשלה, שכתוב האירועים כדי להאדיר את עצמו, פרימת נורמות של אחריות לאומית ופגיעה באינטרסים חיוניים של מדינת ישראל", אומרים בליכוד.

בליכוד מדגישים, "ראש הממשלה בנימין נתניהו לא היה זקוק לאהוד ברק כדי להחליט על שחרור גלעד שליט. ראש הממשלה הוא זה שהחליט על השחרור והביא את העסקה לאישור הממשלה, בדיוק כפי שהורה להחזיר לכלא את משוחררי עסקת שליט שניסו לחזור לטרור, כשברק כבר לא כיהן כשר ביטחון".

"ראש הממשלה נתניהו הסתדר יפה מאוד גם לפני ברק וגם לאחריו. היחיד שלא מסתדר עם זה הוא ברק עצמו שמחפש כל דרך לחזור לחיים הציבוריים תוך תחושת חשיבות עצמית מנופחת ובאופן מעורר רחמים", מוסיפים בליכוד.

בהקלטה שפורסמה הערב נשמע ברק מספר, "כמה שהוא התנגד ל(שחרור) גלעד שליט ואני חודשים ישבתי עליו לעשות שני דברים: לעשות גלעד שליט ומיד אחר כך לקבל באוויר בממשלה שנמצאת בכנסת את ועדת שמגר".

ברק טען כי נתניהו השתכנע מעמדתו באופן חלקי בלבד, ומאשים באופן עקיף את ההחלטה שקיבל נתניהו בחטיפת שלושת הנערים, "בסוף הוא השתכנע שהוא צריך לשחרר את שליט ולא השתכנע לעשות את ההמשך המתבקש, וכך הוא מצא את עצמו שנחטפו שלושת הילדים אז...".

בהמשך נשמע ברק מותח ביקורת על הדרך שבה ניהלה לשכת נתניהו את טקס קבלת הפנים לשליט, "היה בו משהו קטנוני בצורה מביכה ממש... הרצון הזה, החשיבות העליונה הזאת, יצרו איזה שלושה מעגלים... זה התקיים בתוך בסיס של חיל אוויר שבסוף אני אחראי עליו מטעם הממשלה ובאופן נורמלי מי שהיה צריך לארגן את הטקס הזה זה איש טכני מהמטכ"ל".

"פה היה... איזה מין דבר זה... לשכת ראש הממשלה שלחה צוותים לארגן את זה והכל היה מכוון לדבר אחד: לזה שהתמונה שתהיה, התמונה הראשונה כשהילד הזה יורד, היא תהיה רק עם ביבי בפריים. ואם הייתי מקשיב להוראות הליטרליות של הצוות הזה - יכול להיות שבכלל שר הביטחון לא היה יכול לגשת, להגיע לשם, עד שביבי לא יגמור לדבר איתו", הוסיף ברק בהקלטה.