מח"ט חדש באילת: ''דרוכים ונכונים תמיד"

אלוף-משנה מאיר אלמלם מונה למפקד חטיבת אילת במקומו של אלוף-משנה אבי דהן.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ה

מח"ט חדש באילת: ''דרוכים ונכונים תמיד"-ערוץ 7
טקס חילופי המפקדים
צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה מאיר אלמלם מונה היום (רביעי) למפקד חטיבת אילת. הטקס נערך בהר עוזיה שבשמורת הרי אילת, במעמד מפקד עוצבת אדום, תת-אלוף רפי מילוא.

אלמלם מחליף בתפקידו את אלוף-משנה אבי דהן שכיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות.

מפקד עוצבת "אדום", רפי מילוא, אמר כי "בשנתיים האחרונות חטיבת אילת בפיקודו של אבי, חיזקה באופן משמעותי ויוצא דופן את ההגנה על מרחב העיר אילת, שמרה על השקט והביטחון בעיר וחיזקה מאוד את תחושת הביטחון של התושבים''.

הוא פנה למח''ט היוצא: ''אבי, קיבלת חטיבה בשלבי הקמה, השלמת את הקמת המכשול והגדר, בנית תפיסה מבצעית, קבעת עקרונות פעולה לביטחון שוטף, מיסדת ועיצבת את החטיבה. ההשקעה וההצטיינות בחטיבה זכו אף לציון דרך זכיית החטיבה בפרס הרמטכ"ל כחטיבה מרחבית מצטיינת".

אלוף-משנה אבי דהן אמר כי "הייתה זו זכות גדולה לפקד על החטיבה בתקופה מעצבת מבחינה מבצעית וארגונית, במציאות משתנה ומאתגרת, לאור המתרחש מעברו השני של הגבול. היה זה התפקיד המשמעותי, המלמד והמעצב ביותר שעברתי בשירותי הצבאי.

"האחריות העצומה שהוטלה על כתפינו, יום-יום, בהגנת תושבי העיר אילת והנופשים בה, חייבה אותנו לחשיבה יצירתית, להבנת האיום המתפתח בסיני ולביצוע תהליכים מבצעיים, שתכליתם מימוש האחריות במשימת הגנת העיר אילת", הוסיף המח''ט היוצא.

מפקד חטיבת "אילת" הנכנס, אלוף-משנה מאיר אלמלם, הודה על האמון שניתן בו מצד מפקדיו ובראשם אלוף פיקוד הדרום. "אני רוצה להודות על הזכות שניתנה לי לפקד על חבל ארץ מדהים ומאתגר, הזכות הינה זכות גדולה ואני מבטיח כי אעשה את כל אשר בכוחי לעמוד במשימה יחד עם אנשיי.

"אם נצטרך כחטיבה להתמודד עם אירוע בכל נקודה במרחב האחריות שלנו, יהיה עלינו לסיים אותו באופן נחרץ ומהיר עוד לפני שהאויב יצליח לפגוע בנכס אסטרטגי או בחיי אדם. עלינו להיות נחושים, דרוכים ונכונים תמיד".