ההשמצות מתחילות בקוראן

המזרחן ד"ר דוד בוקעי מתייחס למאמר האנטישמי ערבי, שבו הושוו היהודים לקופי המקוק, "גבלס והיטלר היו ילדים טובים לעומת האיסלאם".

בני טוקר , י"א באלול תשע"ה

ההשמצות מתחילות בקוראן-ערוץ 7
מסגד מואזין איסלאם מוסלמים
thinkstock

המזרחן ד"ר דוד בוקעי אומר לערוץ 7 כי המאמר האנטישמי שפורסם לאחרונה באתר של מכון ממרי, ובו עושה העיתונאי הסודאני מוסעב אל מושרף, השוואה בין היהודים לקופי המקוק, אינה דבר חדש.

לדבריו, הקוראן כבר כינה את היהודים 'צאצאי הקופים וחזירים', "לפי הקוראן, היהודים נענשו על מעשיהם הרעים והפכו לקופים וחזירים. יש חמישה פסוקים בקוראן שבהם כתוב שהיהודים הם בני הקופים והחזירים. יש עוד ספרים מוסלמים שבהם משווים את היהודים ללטאות ועכברים".

בוקעי קובע כי האנטישמיות העולמית מקורה באיסלאם, "יש בורות רבה, בכל מה שקשור למקור של האנטישמיות היא מופיעה לראשונה בקוראן. האיסאלם הקדים הרבה את העידן הנאצי, גבלס והיטלר הם ילדים טובים לעומת הקוראן.

האיסלאם הוא אלים ואנטי יהודי יותר וחשוב שגם אנחנו נפנים ונהכיר את היריבים שלנו. אחת הבעיות המרכזיות היא שאנשים לא יודעים את האידיאולוגיה הנאצית של הרשות הפלשתינית והאיסלאם. יש כאן היסטוריה ארוכה של שנאה נוראית".

הוא הוסיף כי לכל מאמר בגנות היהודים יש השפעה קשה והרסנית, "כל דבר שנאמר על ידי איש דת מוסלמי, תמיד תמצא אנשים שיאמינו בו. בתפיסה האיסלאמית אסור לבקר או לשאול שאלות ואם אדם אומר שכך נאמר במקורות יהיו מיליארד אנשים שיאמינו בזה ויש לזה השפעה. הבעיה שלנו עם הערבים, היא לא סוגיית הגבולות אלא שנאה נוראית עמוקה ושום הסדר לא יכהה אותה".