מחוקקים יהודים לשעבר: לאשר את הסכם הגרעין

מודעת תמיכה יוצאת דופן במדיניות הנשיא אובמה, פורסמה היום על עמוד שלם ב'ניו יורק טיימס'.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ה

הלחץ גובר. בית המחוקקים האמריקני
הלחץ גובר. בית המחוקקים האמריקני
Thinkstock

אחד עשר מחוקקים יהודים לשעבר, חתמו על מודעה שפורסמה היום (חמישי) בעיתון ניו יורק טיימס בה הם קוראים לחברי בתי המחוקקים היהודיים של היום לתמוך בעסקה הגרעינית עם איראן.

"אנחנו קידמנו את הברית בין ארה"ב לישראל כחברים בבית הנבחרים והסנאט, וכולנו תומכים בהסכם זה, כי הוא ישפר את הביטחון של ארה"ב, מדינת ישראל והעולם כולו", נכתב במודעה שמתפרסת על עמוד שלם.

המחוקקים לשעבר החתומים על המודעה, כולם מן הצד הדמוקרטי כוללים בין היתר את הסנאטור לשעבר קרל לוין ממישגן, שעמד בראש ועדת השירותים המזוינים, והמחוקקים בארני ורוברט וקסלר.

במודעה כותבים חברי הקונגרס והסנאט בדימוס בין היתר: "במהלך שנים רבות תמכנו באופן קולקטיבי וללא היסוס בישראל, והובלנו כל מהלך אפשרי לחיזוק יחסי ישראל וארה"ב. עמדנו גם בחוד החנית של חקיקת חוק הסנקציות שנועד לבלום את החתירה של איראן לנשק גרעיני".

הם מבהירים כי הם תומכים בעיסקה עם איראן משום שהיא "עוצרת את האיום המיידי שאיראן תצטייד בנשק גרעיני. דחייה של ההסכם, לא תוביל לסנקציות קשות יותר, ותקל על איראן לפתח נשק גרעיני בפרק זמן קצר".

הם מציינים כי "ברור לנו שההקלה בסנקציות תהיה הדרגתית ותעשה רק עם יתברר שאיראן לא משקרת לנו, כשהאפשרות הצבאית נותרת על השולחן", הבהירו המחוקקים לשעבר במכתב התמיכה שלהם.