מחליפים שוער: מכבי ת"א החתימה את ריאקוביץ'

פרדראג ראיקוביץ', השוער הצעיר בן ה-19 של הכוכב האדום בלגראד חתם במדים הצהובים ל-5 שנים. חואן פאבלו שוחרר

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ד באלול תשע"ה

פרדראג ראיקוביץ' חתם על חוזה ל-5 שנים במכבי תל אביב, לאחר שעזב בסוף השבוע את קבוצתו, הכוכב האדום בלגראד.

השוער הסרבי בן ה-19 עבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות, ויקבל את החולצה מספר 95.

מדובר בכוכב עולה וצעיר שהצהובים בונים עליו לטווח הארוך. הוא החל את קריירת הבוגרים שלו, לפני שלוש שעונות, כשעלה לקבוצה הבוגרת של המועדון בו גדל - יאגודינה. ב-2013 נרכש ע"י הכוכב האדום בלגרד שם שימש כקפטן, על אף גילו הצעיר.

הוא שיחק במדי נבחרת הנערים של סרביה עד גיל 16 לפני שזכה בשנת 2013 עם נבחרת הנוער עד גיל 19 באליפות אירופה. שנתיים לאחר מכן הוביל ראיקוביץ' כקפטן סרביה עד גיל 20 את נבחרתו לזכייה בגביע העולם שנערך בניו זילנד, כשהוא קוטף גם את תואר השוער המצטיין.

מנכ"ל המועדון מרטין ביין אמר לאתר הרשמי של הקבוצה כי "ההחתמה של פרדראג ראיקוביץ' היא תולדה של שיחות שנערכו לאחרונה בין הבעלים מיץ' גולדהאר, המאמן סלבישה יוקאנוביץ', המנהל הספורטיבי ג'ורדי קרוייף ואנוכי".

"אין ספק כי ההשקעה שעשינו בשחקן כה צעיר ומוכשר, מעידות על השאיפות והמטרות של המועדון הן בטווח הקצר והן מבחינת המשך ההתפתחות האסטרטגית של המועדון", הבהיר ביין.

חשוב לציין, שמספר מועדוני צמרת באירופה הביעו באחרונה  עניין בראיקוביץ'.

המנהל הספורטיבי ג'ורדי קרויף אמר כי החילוף בעמדת השוער היה לא פשוט. "זו היתה אחת ההחלטות הקשות והכואבות שהיינו צריכים לקבל במכבי ת"א לאחרונה. חואן פאבלו שחקן מאוד מסור ונאמן והיה חלק מרכזי בהישגי הקבוצה במהלך השנתיים בהן שיחק במועדון כמו גם בקמפיין האירופי האחרון שלנו".

בתוך כך,  המועדון הגיע לסיכום עם הפועל רעננה על השאלתו של דניאל ליפשיץ לעונה אחת, והוא יהיה השוער המחליף של הצהובים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il