נבי סאלח, התפרעות
נבי סאלח, התפרעות צילום: פלאש 90

אבי נעים, יו"ר ועדת הביטחון במרכז לשלטון מקומי וראש מועצת בית אריה צפה בסרטון המביש שבו נראה חייל צה"ל מוכה על ידי פלסטיניות במהלך התפרעות בכפר נבי סאלח ביום שישי ואומר כי הביזיון, כלשונו, הוא תוצר של מדיניות ההכלה.

"החייל המושפל כפי שצולם ביום שישי האחרון הוא קורבן של המדיניות שאימץ צה"ל בהנחיית הדרג המדיני בשנים האחרונות.
מידי שישי מאות פורעים ערבים בליווי אנרכיסטים ישראלים מיידים אבנים, מקללים ומשפילים את חיילי צה"ל. מדובר במציאות בלתי נסבלת הפוגעת בחיילים ובתדמיתה של מדינת ישראל", כתב נעים.

הוא קורא לקבל החלטה לפעול ביד קשה ולגדוע את הקרקס, כלשונו, הקבוע בימי שישי בנבי צאלח ובעוד מספר נקודות קבועות ביו"ש כגון נעלין.

"החיילים הפכו להיות סטאטיסטים ב'הצגה הכי טובה בעיר' הם עומדים שם מושפלים, ללא יכולת אמיתית לפעול ומצולמים מכל עבר לסרטים שייערכו בהמשך ויופצו בעולם במסגרת התעמולה השקרית הפלסטינית. יש להכריז על המקום כשטח צבאי סגור, להביא כוחות משטרה שיעמדו בחזית ולפעול ביד קשה ובענישה קולקטיבית נגד הפורעים הערבים והאספסוף שהצטרף אליהם", אומר נעים.

"חיילי צה"ל אינם צריכים להיות שם זהו תפקידה של המשטרה ומשמר הגבול, ואם מישהו בדרג הצבאי או המדיני החליט לשלוח לשם חיילים אזי יש לאפשר להם לפעול בתקיפות ולעצור את ההתפרעויות הקבועות והביזוי הקבוע שמתרחשים שם מידי יום שישי במשך השנים האחרונות", דברי נעים.