עינו של העובד הזר ניצלה - בית החולים שילם

עובד זר, עיוור בעין אחת, עמד לאבד את הראייה גם בעין השניה. בשל החשש שהתעוור הוחלט במרכז הרפואי ברזילי לבצע את הניתוח המתקדם.

ידידיה בן אור , ט"ו באלול תשע"ה

רופאי המרכז הרפואי ברזילי הצילו את ראייתו של עובד זר כבן 31, השוהה בישראל מזה חמש שנים.

לפני כשבועיים עבר העובד הזר, שסובל מעיוורון באחת משתי עיניו, ניתוח במרכז רפואי אחר בעינו השניה, שהייתה אף היא בסכנה.

הניתוח אותו עבר באחד מבתי החולים בישראל לא הצליח, וכשהגיע העובד הזר לברזילי הבחינו הרופאים כי הוא סובל מלחץ תוך עיני מוגבר שמסכן את ראייתו בעין היחידה שניתן להציל.

העובד הזר הוכנס לחדר הניתוח שם ניתח אותו ד"ר ניר שוהם חזון, מנהל תחום גלואוקומה קטרקט וניתוחי מקטע קדמי מתקדמים. ד"ר שוהם השתיל בעינו של העובד הזר מסתם, בניסיון להציל את עינו הפגועה.

ברם, התברר לאנשי המרכז הרפואי ברזילי כי היות שהעובד הזר לא עובד בעקבות מצבו הבריאותי הרי שאין בידיו היכולת לשלם את עלות הניתוח המתקדם שעלותו היא יותר מ-15,000 שקלים.

בעקבות זאת פנה ד"ר ניר שוהם להנהלת המרכז הרפואי כדי לבקש אישור חריג למימון מטעם המרכז הרפואי לניתוח ולאשפוז הנדרש.

בשל המקרה ההומניטארי, ובשל כך שמדובר במחלה בעין היחידה שמסוגלת לראות, אושרה הבקשה על ידי מנהל בית החולים והעובד הזר קיבל את מאור עינו בחזרה.

לדברי ד"ר חזי לוי מנכ"ל המרכז הרפואי, "לא בכל יום אנו נתקלים במקרה הומניטרי שכזה. היות שידענו כי בידינו להציל את מאור עינו של העובד הזר, החלטנו לפנים משורת הדין להעניק לו את הטיפול בחסות בית החולים, ואנו שמחים שהצלחנו להציל את עינו".