סוף להחתמות במועדון הכדורסל של מכבי ת"א? לפחות לבינתיים, כך עולה מההחתמה האחרונה שעשתה לפני זמן קצר היום (ראשון), הקבוצה הצהובה מתל אביב.

זה כבר היה באוויר, אך רק היום שמו הצהובים סוף לשמועות כשהחתימו את שחקנם בעונה שעברה, בריאן רנדל, לחוזה על עונה אחת. 

נזכיר כי רנדל בן ה-30, שהעמיד ממוצעים של 12 נקודות ו-5.6 ריבאונדים במפעל היורוליג וממוצעים של 11 נקודות, 6.3 כדורים חוזרים ו-2.2 אסיסטים בליגה הישראלית, הביע בסיומה של העונה את רצונו להמשיך ולשחק בקבוצה הצהובה. במועדון התל אביבי חשבו אחרת, בין השאר בשל הסכום הגבוה אותו רצה רנדל והיסטוריית הפציעות ממנה סובל השחקן, והודיעו על שחרורו המפתיע של רנדל, שהיה לשחקן ההגנה המצטיין של המועדון הצהוב וליקיר האוהדים.

לאחר שחרורו, הבינו ראשי המועדון את טעותם, אך זה היה כבר מאוחר בכדי להחזירו לשורותיהם, כשהשחקן כבר סיכם אצל לוקמוטיב קובאן הרוסית על חוזה לשנתיים תמורת 1.4 מיליון דולר.

במכבי החתימו לא מעט שחקנים בינתיים, ורק לאחריהם שמו לב כי חסר להם שחקן בעמדה מספר 4, ורצוי כזה שייתן תפוקה הגנתית. הניסיונות למצוא שחקן כזה עלו בתוהו, בין היתר בשל חילוקי דעות בין ראשי הצהובים והצוות המקצועי. 

לפתע ומשום מקום הודיעה קובאן הרוסית על שחרורו של רנדל, כשלאמצעי התקשורת הסבירו במועדון הרוסי כי רנדל סובל מבעיה בליבו ולכן שוחרר. רנדל, שידוע כשחקן פציע לרוב ואף חולה במחלה כרונית, מחלת ה'קרוהן', יצא לנקות את שמו הטוב ובעיקר להוכיח שאין בליבו אף בעיה, ואכן כך עלה מבדיקות מקיפות שערך השחקן עם סוכנו בשיקגו שבארצות הברית.

נראה אם כן שהסיבה לשחרורו של רנדל מקובאן היא בעיקר בשל בעיות כלכליות מהן סובלת הקבוצה הרוסית, שם ניסו להתחמק מלשלם לשחקן פיצויים, וכעת יצטרכו שם ככל הנראה לשלם הרבה יותר לשחקן שתובע את המועדון על פגיעה בשמו הטוב ויציאה מחוזה.

בינתיים, במכבי קפצו על המציאה כמוצא שלל רב, ולאחר שקיבלו את הבדיקות המקיפות שנערכו לשחקן בשיקגו, החליטו להחזיר את הבן האובד אל המועדון בחזרה. עבור שנה נוספת במדים הצהובים יקבל רנדל סכום נמוך בהרבה ממה שיכול היה לקבל בקובאן, אך יותר מזה שהוצע לו בתחילה על ידי מכבי תל אביב, ובכל מקרה יקבל דקות משחק רבות ואת מימוש רצונו מסיומה של העונה, להמשיך עוד עונה במדים הצהובים כחולים.

עם החתמתו של רנדל, נראה שבמועדון הצהוב לא יעשו צעד נוסף בגזרת רכישת שחקנים, כשהכישרון הצעיר דרגאן בנדר עשוי לקבל גם הוא דקות משחק בקבוצה מתל אביב. 

ובכל זאת, מספיק מספר הפסדים מועטים בתחילת העונה, ואולי עוד לפניה בטורניר קדם העונה בגביע ווינר סל, בכדי שבמועדון הצהוב יגיבו כמו שהם יודעים להגיב, עם החתמות של שחקנים חדשים לאחר תחילת העונה.