הפורעים מרימים ראש

אל"מ במיל' מוטי יוגב (הבית היהודי) סייר בהר הזיתים, קרא לתגבר את המקום גם בחיילים ולהעניק תוספות שכר לשוטרי ירושלים.

אלירן אהרון , ט"ו באלול תשע"ה

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) סייר היום (ראשון) בהר הזיתים והתייחס לפיגועי בקבוקי התבערה שאירעו באזור בתקופה האחרונה ולסערה סביב מינוי מפכ"ל המשטרה.

"הסיור היה חלק מהדאגה הקבועה לביטחונה של מזרח ירושלים", אמר יוגב לערוץ 7, "הביטחון באזור כאן ובמקומות אחרים נפגע, עקב הרמת הראש של ערבים פורעים, ועקב מצוקה של כוחות משטרת ירושלים, שיש לו פיקוד טוב אבל סובל ממחסור בשוטרים, מחסור באיכות, בכמות ובקביעות.

"הדבר הזה גורם לכך שהערבים מרימים ראש ובערב שבת הם זרקו בקבוק תבערה על בית החושן ונשרפה מכונית, ביום רביעי שרפו כאן ג'יפ של מג"ב, והדרך להר הזיתים לקברות אבותינו, יהודים לא חשים בה ביטחון וזה לא יעלה על הדעת".

יוגב, אל''מ במיל', הדגיש כי "יהודי בעיר בירתו צריך ללכת בביטחון בכל מקום ולכל מקום, זו דרישה מינימלית. אני קורא מפה לראש הממשלה ולשר לביטחון הפנים לתת את דעתו על תוספת שכר לשוטרי הבירה, הוא עוד לא עשה את זה ועוד לא דרש את זה כמו שצריך".

בראיון הוא התייחס גם להמלצה של השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, למנות את תא"ל במיל' גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה. "השר צריך למנות מפכ"ל ואת מי שימנה נגבה אותו. אני הייתי בעד מישהו מתוך המשטרה, אבל גיביתי את החלטתו לגבי גל הירש, ובתוך המשטרה יש מי שיכולים לעשות את העבודה היטב".

יוגב אמר שייתכן שיש צורך לתגבר את השוטרים במזרח ירושלים, גם בחיילים, "צריך לחזק את המשטרה ולתת לה את הכוחות ובעיקר לתת לה את הגיבוי לפעול ולהשיב את הביטחון, ואם צריך - להכניס גם את חיילי צה"ל כדי שבבירת ישראל ישוב הביטחון לאיתנו וכל יהודי כולל יהורם גאון יוכל לעלות לקבר אבותיו שאמר שהוא חושש לעלות, אני מזמין אותו לעלות יחד ולחזק את הביטחון".

ח"כ יוגב קרא להסדיר תחבורה ציבורית למרומי הר הזיתים. "כך אדם יוכל לצאת מביתו במאה שערים, ללכת דרך שער שכם אל הכותל, לכפר השילוח ולכל מקום בביטחון כי זו ארצנו וזו בירתנו ואלה התביעות הבסיסיות ביותר ממשטרת ישראל".

אריאל קופלד, תושב הר הזיתים, ברך על הביקור של ח"כ יוגב ואמר, "תחושת הביטחון שלנו בשכונות היהודיות שעל ההר, מקדמת ציון, מעלה הזיתים, כפר התימנים, נוף ציון ועד בית אורות ובית החושן, סך הכול הן טובות, יש עוד דברים שהמשטרה צריכה לעשות כדי לתקן ולשפר. אנחנו רואים את ח"כ יוגב כשליח שלנו לטפל בדברים".

קופלד מדבר על הבעיות הדחופות באזור, "אין לנו תחבורה ציבורית מספיקה שנותנת שירות לאנשים שרוצים לעלות לקברים של למעלה ממאה אלף יהודים, וגם את התושבים היהודים שבהר. כשתהיה תחבורה והתנועה תגבר אז גם המצב הביטחוני שהוא טוב אבל טעון שיפור - ישתפר".טוען....