האם מכבי ת"א עברה על החוק אמש במשחק הכדורגל שלה מול הפועל באר שבע? תלוי כנראה את מי שואלים.

אחרי שהעפילה אל שלב הבתים של ליגת האלופות, הנחיתו ראשי הצהובים את שוער העתיד בכדורגל העולמי, פרדראג ראיקוביץ'. השוער הסרבי הצעיר והמבטיח בן ה-19, שוערה של הכוכב האדום בלגרד רק לפני כמה ימים ספורים, וויתר על הצעה מהליגה הראשונה בגרמניה כדי להעדיף על פניה את זו של האלופה הישראלית מכבי ת"א.

הסרבי הצעיר נחת במוצאי שבת, וכבר ביום ראשון ערך אימון עם חבריו החדשים לקבוצה, מה שהיה לאימון הסיכום לפני המשחק מול הפועל באר שבע, בו פתח כבר בין הקורות של הצהובים מתל אביב. 

ברשות האוכלוסין וההגירה הודיעו עוד טרם המשחק כי מבדיקת הנתונים שלהם עולה שלראיקוביץ' לא הונפקה אשרת עבודה כנדרש בחוק והודיעו כי חל איסור מוחלט לקבוצה לשתפו במשחק ללא קבלת היתר העסקה של הסרבי הצעיר.

על פי רשות האוכלוסין, במהלך החודש הקרוב, עד להסדרת הנושא, לא יוכל להשתתף השוער במשחקים רשמיים. "אם הקבוצה תשתף את השחקן שלא כחוק ובניגוד להוראות, יינקטו נגדה הליכי אכיפה, ביניהם גם פתיחת חקירה", אמרו ברשות האוכלוסין וההגירה.

למרות הודעת הרשות עוד טרם המשחק, השוער הסרבי הצעיר והמבטיח שחתם על חוזה לחמש שנים תמורת 3 מיליון אירו, נכלל בהרכב של הצהובים ופתח בין הקורות של האלופה מתל אביב. האם הקבוצה תענש על כך?

במכבי ת"א ובהתאחדות לכדורגל לא התרגשו מהודעת הרשות. כשכבר בשעות הבוקר אתמול העבירו הצהובים את ראיקוביץ' בצורה מסודרת בבקרה התקציבית. בהתאחדות לכדורגל אמרו כי "בכל עונה, 80% מהשחקנים הזרים שמגיעים לארץ, משחקים בחודש הראשון ללא אשרת עבודה מאחר שזהו תהליך ארוך. אין זה חדש לנוי".