אולפנת גילה
אולפנת גילה צילום: יח"צ

אולפנת "גילה" של רשת "שעלי תורה" נותרה הבוקר (שלישי), יום פתיחת שנת הלימודים, ריקה.

מנהלי הרשת טוענים כי הרשויות באזור ומשרד החינוך עשו יד אחת למנוע את המשך הפעילות של המוסד כדי להעביר את התלמידות למוסד בהנהלת הרשויות.

בשנת תשע"ב (2012) פתחה רשת הגרעינים התורניים אולפנה לבנות המתגוררות בגולן, כדי לחסוך מהן את הנסיעה המפרכת לאולפנת טבריה.

סמי בר-לב, ראש המועצה המקומית קצרין באותם ימים, תמך ברעיון והקצה מבנה לטובת העניין, ובשנה הראשונה למדו 25 בנות בכיתה ט'. מי שלא אהב את העניין הוא ראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה, שהתנגד להקמת המוסד החדש.

ברשת "שעלי תורה" מספרים כי הם השקיעו כספים רבים בהקמת האולפנה ותחזוקה בשנים האחרונות, ובמקביל פנו למשרד החינוך בבקשה לאשר את המוסד. בית המשפט קיבל את הבקשה ואישר הקמת אולפנה. בשנת תשע"ג הצטרפו לאולפנה עוד שתי כיתות ובסך הכול למדו בה כ-60 תלמידות.

בשנת 2013 החל המאבק נגד האולפנה בכמה מישורים. אישים בכירים בקצרין לחצו לסגירתו של הגרעין התורני, ויחד אתו גם לסגירת האולפנה הקשורה אליו

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר מנכ"ל רשת שעלי תורה, אליהו בן חיים, "ראש המועצה הנבחר דמיטרי אָפַּרצֶב סירב להמשיך את השכרת המבנה לאולפנה והתנה את המשך קיום האולפנה בכך שהיא תנוהל על ידי המועצה".

במקביל מציין בן חיים, פרסם משרד החינוך דו"ח שלילי על האולפנה שנכתב לטענתו "בשלט רחוק" בלי נוכחות של המפקחת בלי צפייה בשיעורים רק על ידי שיחות טלפון.

באולפנה טוענים, "תפרו לנו תיק" כדי להצדיק הקמת אולפנה אחרת בקצריןמעבר לכך טוענים ברשת שעלי תורה כי למרות הביקורת מצד משרד החינוך, המוסד החדש שקם לפתע על ידי הרשויות ביקש לגייס לשורותיו את המנהלת ואת כל הצוות החינוכי של האולפנה, "נראה שהצוות מצוין והבעיה היא רק מי מנהל אותו", אומרים בשעלי תורה

מהמועצה המקומית קצרין נמסר: בעשרות השנים האחרונות מנהלות המועצה האזורית גולן והמועצה המקומית קצרין את תחום החינוך, כולל החינוך הדתי והתורני, באופן מוצלח ובתי הספר נמנים על הטובים במחוז ובארץ. 

היום החלו הלימודים באולפנה משותפת למועצה אזורית גולן ולמועצה מקומית קצרין, באישור, בברכת ובפיקוח מלא של משרד החינוך. המועצות תמשכנה לראות לנגד עיניהן את טובת ילדי קצרין והגולן, ולהעניק חינוך ערכי ואיכותי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו