נבי סאלח, התפרעות
נבי סאלח, התפרעות צילום: פלאש 90

המורה הרצל שוברט מתיכון אורט אבין ברמת גן, אשר עלה אתמול לכותרות בעקבות תמונותיו משתתף בהתפרעות פלסטינית בכפר נבי סלאח, הוא ככל הנראה משתתף קבוע בהפרות סדר במקום.

שופרט אף תועד כשהוא מטיח בחיילי צה"ל האשמות קשות בעת פיזור הפרת סדר בנבי סלאח לפני כשלושה שבועות, ואף התפאר בכך שהוא "מורה במשרד החינוך" ומלמד בבית ספר תיכון.

בתיעוד ערבי של האירוע (בדקה 4:27 בווידיאו) נראה שוברט עומד ליד החיילים וצועק עליהם: "יורים על אזרחים והורגים! מגינים על מתנחלים! גזלני אדמות! אני מורה במשרד החינוך! אני מלמד בישראל בתיכון! בושה!”

בסרטון אחר מהפרות הסדר הקבועות בנבי סלאח נראה שוברט מסייע לסחוב מהשטח פצוע ערבי שנפגע בעת עימות אלים של המתפרעים עם צה"ל (דקה 3:11).

הורי תלמידים בבית ספר "אורט" אבין ברמת גן פנו להנהלת בית הספר, בדרישה לפטר את שוברט, המשמש כמורה להיסטוריה בבית הספר.

ברשת אורט אמרו כי אכן התקבלה תלונה על פעילותו של המורה וכי “מדובר באירוע שהתקיים מחוץ לשעות העבודה וללא כל קשר לפעילות בית הספר. הנושא נמצא כעת בבירור תוך קבלת הנחיות ממשרד החינוך", נאמר בתגובת הרשת.

ברם, העדויות המצולמות מראות כי שוברט נופף בכך שהוא מורה בתיכון ועובד משרד החינוך בעת שצעק על חיילי צה"ל בעת מילוי תפקידם, וכי עשה זאת בניסיון להשפיע עליהם, לכאורה.

שאלנו את משרד החינוך אם עובדות אלה לא משנות את התמונה ומחייבות התערבות של המשרד.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה "מדובר במורה המועסק על ידי רשת אורט. הטענות כלפי המורה יבדקו על ידי הנהלת הרשת ויוסקו המסקנות המתבקשות".

אביהוא בן משה, סגן ראש עיריית רמת גן ומחזיק תיק החינוך, קורא לפיטוריו של המורה, "צר לי על מעשיו ואמירותיו של המורה להיסטוריה ששכח את ההיסטוריה של עם ישראל. צבא ההגנה לישראל כשמו כן הוא, צבא שנועד להגן על עם ישראל. אמירותיו של המורה כי הוא מורה בתיכון, הם תעודת עניות למערכת של רשת אורט שהעסיקה את המורה היוצא נגד צבא העם ושלא בפעם הראשונה. אני שב וקורא למנכ"ל רשת אורט לסיים את הבירור עם המורה ובמידה ואכן הוא היה שותף לפעילות זו עליו להיות מפוטר לאלתר, לא אסכים שמורה כזה ילמד בתיכונים בעירנו רמת גן".