אישום: גנבה מאות אלפי שקלים מלקוחותיה

ילנה ארושנוב, בעלת משרד נסיעות בדימונה בשם "ילנה טורס", מואשמת שרימתה את הלקוחות ולא סיפקה את המוצרים שמכרה.

רעות הדר , ט"ז באלול תשע"ה

השכר עלה
השכר עלה
פלאש 90

כתב אישום הוגש בצהריים (שני) לבית משפט השלום בבאר שבע  נגד ילנה ארושנוב, בעלת משרד נסיעות בדימונה בשם "ילנה טורס".

כתב האישום מגולל פרשת הונאה חמורה כלפי לקוחות המשרד, ובמסגרתו מואשמת ארושנוב בעבירות רבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות רבות של הונאה בכרטיסי חיוב, מספר עבירות זיוף וכן עבירת שימוש במסמך מזויף.

על פי כתב האישום, ארושנוב פעלה באורח שיטתי במשך מספר חודשים וגרמה נזקים כלכליים כבדים ללקוחות, אשר נותרו ללא מוצרי הנופש שרכשו ושילמו עבורם במיטב כספם, וללא הכסף.

שווי כספי הלקוחות, אשר התקבלו אצל ארושנוב בעקבות מעשי המרמה שביצעה, עומד על כ-630,000 שקלים.

על פי עובדות כתב האישום, ארושנוב נתנה לכאורה ללקוחות שירותי התיירות כמו הזמנות חדרים במלונות בארץ ובחו"ל, כרטיסי טיסה ליעדים שונים ברחבי העולם, שיט וחבילות נופש מרוכזות וכו'. ארושנוב הציגה בפני הלקוחות מצג שווא, לפיו היא רכשה בעבורם את מוצרי התיירות מסוכנויות הנסיעות, תוך שלעתים היא נותנת להם גם מסמכים הנראים כאילו הם מאשרים באופן סופי את ביצוע ההזמנה ורכישת המוצר.

בעקבות מצגי השווא או בשל הבטחותיה של ארושנוב להמציא ולספק את מוצרי התיירות המבוקשים, שולמו לה על ידי הלקוחות סכומי כסף בהיקפים ניכרים, אך בפועל, במקרים רבים, לא סופקו כלל מוצרי התיירות ללקוחות, לעיתים, סופקו ללקוחות מוצרי תיירות חלקיים בלבד ובמקרים נוספים, בוצעו חיובים שונים מכרטיסי האשראי שנמסרו לארושנוב, וזאת בלי ידיעת בעלי כרטיסי האשראי ומבלי לקבל את אישורם לדבר.

כתוצאה ממעשי המרמה נגרמו ללקוחות נזקים כלכלים בהיקפים משמעותיים וכן נמנעה מהם האפשרות לקבל את מוצר התיירות עליו סוכם עם ארושנוב ושעליו שילמו. כמו כן, במקרים רבים, בהם מסרו הלקוחות את פרטי כרטיס אשראי לארושנוב, אשר ביצעה באמצעותם עסקאות טלפוניות, נאלצו סוכנויות הנסיעות השונות לספוג את הנזקים הכלכליים.

רוב רובם של הלקוחות, אשר נפלו קורבן למעשי המרמה שביצעה ארושנוב, נותרו ללא מוצרי התיירות אשר הזמינו ועליהם שילמו את מיטב כספם.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את ארושנוב עד תום ההליכים המשפטיים כנגדה.