מציירים את החיים בהר חברון
מציירים את החיים בהר חברוןצילום: עמיחי בכר

במועצה האזורית הר חברון התקיים אמש (ראשון) טקס חלוקת תעודות ושי ל-25 אומנים צעירים מיישובי המועצה.

בחודשיים האחרונים הוזמנו ילדי הר חברון להשתתף ולשלוח ציורים על רבדים שונים של החיים - משפחה, טבע, סביבה ועוד.

מתוך מאות הציורים שנשלחו נבחרו 25 ילדים בגילאי 9-15 על פי קריטריונים שפורסמו, ומאה מיצירותיהם נתלו השבוע במסדרונות המועצה.

ליריד שהתקיים הגיעו הילדים והוריהם שזכו לראות את היצירות מוצגות ולאחר מכן קיבלו בטקס מיוחד שי ותעודה.

בין המציירים היה עמיחי בן שבת, תושב הר חברון, נכדו של הרב דן מרצבך שנורה למוות בשוגג ע"י כוח צה"ל בשנת 2011. בין יתר ציוריו של עמיחי שהוצגו בתערוכה הוצג דיוקן של סבו זצ''ל.

אוצרת התערוכה היא נורית גזית, תושבת עותניאל, האחראית במשך השנה על מרכז האמנים 'מיתרים' אשר מארח תערוכת אומנים מתחלפת, כאשר מידי תקופה מוצגת במקום תערוכת ציורים חדשה.

נזכיר כי לפני שנה במסגרת תערוכת אומני הר חברון שהתארחה באוניברסיטת תל אביב התחוללה סערה ציבורית בעקבות בקשת חלק מהסגל המקומי שלא לאפשר ביטוי לאומנים מהתנחלויות. האוצרת מבחינתה ממשיכה ליצור ולעסוק באומנות.

הורים סיפרו על חשיבות התערוכה בעיניהם. אלחנן קלמנזון, אב לטל-אורות בת ה-10 ששלושה מציוריה נתלו בתערוכה, סיפר כי בתו לקחה ברצינות רבה את המשימה. עצם קיום התערוכה והטקס, דרבן אותה להתמיד, להשקיע ולסיים את היצירות - דבר שבעיניו נכון לחנך אליו בגיל הזה.

ראש המועצה יוחאי דמרי אמר בטקס, "הר חברון התברך בהרבה דברים, אך בייחוד באומנים. יש משהו במקום הזה שמאפשר יצירה. אנו עומדים לפני ראש השנה שהוא יום בריאת העולם, יצירת האומנות הגדולה ביותר.

"בורא עולם ביטא את רצונו ביצירה. בזעיר אנפין גם אנו באומנות יוצרים עולמות ובעיקר מאפשרים לדברים שבקרבנו לבוא לידי ביטוי. לתמונה יש יכולת עוצמתית להחליף את המילים ולספר על עולמו הפנימי החבוי בילד".